Facebook Google+ Twitter

Do 15 stycznia MRR czeka na propozycję zmian w Programie Kapitał Ludzki

Jeszcze tylko do 15 stycznia trwają konsultacje społeczne ogłoszone przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Konsultacje dotyczą pierwszej nowelizacji Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Kapitał Ludzki. Jego pierwotną wersję przyjęto we wrześniu 2007 roku. Szybko okazało się jednak, że dokument ten wymaga jednak modyfikacji. Uznano, że najlepiej propozycje zmian zaopiniują bezpośredni "odbiorcy" dokumentu.

Dlatego też swoje sugestie mogą wnosić zarówno osoby fizyczne, jak i organizacje. Wnoszone propozycje zmian nie mogą jednak dotyczyć całego dokumentu. Muszą się mieścić w zakresie zaproponowanym przez ministerstwo (szczegółowy wykaz można uzyskać klikając na link).

Wśród wymienionych tam 72 potencjalnych modyfikacji znajdują się wszystkie obszary, które – jak pokazały doświadczenia przeprowadzonych w ostatnim kwartale 2007 roku konkursów pilotażowych – należy ujednolicić (zmiany przekrojowe, odnoszące się do wszystkich priorytetów i działań) bądź doprecyzować (dotyczy konkretnych priorytetów czy działań).

Pracownicy Departamentu Zarządzania EFS w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego czekają na wszelkie uwagi i opinie (wraz z ich merytorycznym uzasadnieniem) tylko do najbliższego wtorku. Powinny one być przedstawiane osobiście lub drogą elektroniczną (przesłane na adres POKL@mrr.gov.pl). Rozpatrywane będą tylko propozycje zapisane na specjalnie opracowanym formularzu. Jego druk dostępny jest na stronie www.mrr.gov.pl.

Przygotowana po uwzględnieniu propozycji zmian zebranych w trakcie trwania społecznych konsultacji nowelizacja Szczegółowego Opisu Priorytetów powinna zacząć obowiązywać od końca stycznia 2008 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.