Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27571 miejsce

DO 2010 Roku. Kamil Kusier: O kibica trzeba dbać

- W takich konkursach jak DO Roku nigdy nie można być pewnym wygranej, ale po cichu liczyłem, że się uda. Im bliżej końca głosowania, tym częściej odbierałem telefony od znajomych z Zamościa, Lublina czy Trójmiasta, gdzie obecnie mieszkam, z wsparciem i gratulacjami dobrego materiału - mówi W24 Kamil Kusier, Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii Sport.

 / Fot. Mat. własne Autora- Jest to olbrzymie wyróżnienie, tym bardziej, że mam dopiero dziewiętnaście lat. Wszystko jest przede mną i wierzę, że może w jakimś stopniu ta wygrana w przyszłości wpłynie na dalszy mój rozwój związany z dziennikarstwem, bo nie ukrywam, że dziennikarstwo - szczególnie sportowe to coś, z czym chciałbym się związać na dłużej - mówi Kamil Kusier.


Kamil Kusier podkreśla, że niezwykle ważne jest, że ktoś docenił jego pracę, uznał, że być może w jego tekstach drzemie ukryty potencjał. Dziennikarstwo to dla niego pasja i radość, możliwość wyrażenia się. - Teksty, które zostały nominowane w kategorii "Sport" były bardzo różnorodne. Ale wg mnie każdy, kto otrzymał choć jeden głos w konkursie, już jest zwycięzcą. Jeżeli jakiś tekst dostał chociaż jeden głos od czytelnika, to znaczy, że ktoś pracę autora zauważył - podkreśla Kamil.

Dziennikarstwo sportowe jest misją szczególną - twierdzi Kamil i pyta retorycznie: - Czy wyobraża sobie pani skoki Adama Małysza bez Włodzimierza Szaranowicza i mecze piłki nożnej bez komentarzy telewizyjnych Dariusza Szpakowskiego? - O kibica trzeba dbać - dodaje -, bo sztuką jest zatrzymać kibica przy gazecie czy artykule internetowym.

Kamil od 2009 roku jest dziennikarzem obywatelskim na Ekstraklasa.net i dzięki temu poznał piłkę nożną od kuchni. Choć nie ma jeszcze 20 lat, ale był już wiceprezesem klubu sportowego, pisał na największych portalach piłkarskich w Polsce, współtworzył audycję radiową... Teraz zaś większość swej uwagi skupia na studiach na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. - To jest dla mnie priorytet, aby zdobyć wykształcenie. Później zobaczymy jak to będzie. Dzisiaj jest Ekstraklasa.net i studiowanie stosunków międzynarodowych. Co będzie w roku 2012? Zobaczymy - mówi Kamil.

Jak się okazuje, laureat konkursu w kategorii Sport ma też inne pasje. Gra na klarnecie i interesuje się muzyką stricte związaną z tym instrumentem, i nie tylko. - Ostatnio dużo słucham muzyki odległego Tybetu, Armenii, czy też polskiego rapu. Inne zainteresowania Kamila
to tematy pochodne od kierunku studiów, czyli stosunki międzynarodowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dziękuję wszystkim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Tak trzymaj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczny profil DO2010r

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.