Facebook Google+ Twitter

DO 2010 Roku. Kamil Kusier: O kibica trzeba dbać

- W takich konkursach jak DO Roku nigdy nie można być pewnym wygranej, ale po cichu liczyłem, że się uda. Im bliżej końca głosowania, tym częściej odbierałem telefony od znajomych z Zamościa, Lublina czy Trójmiasta, gdzie obecnie mieszkam, z wsparciem i gratulacjami dobrego materiału - mówi W24 Kamil Kusier, Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii Sport.

 / Fot. Mat. własne Autora- Jest to olbrzymie wyróżnienie, tym bardziej, że mam dopiero dziewiętnaście lat. Wszystko jest przede mną i wierzę, że może w jakimś stopniu ta wygrana w przyszłości wpłynie na dalszy mój rozwój związany z dziennikarstwem, bo nie ukrywam, że dziennikarstwo - szczególnie sportowe to coś, z czym chciałbym się związać na dłużej - mówi Kamil Kusier.


Kamil Kusier podkreśla, że niezwykle ważne jest, że ktoś docenił jego pracę, uznał, że być może w jego tekstach drzemie ukryty potencjał. Dziennikarstwo to dla niego pasja i radość, możliwość wyrażenia się. - Teksty, które zostały nominowane w kategorii "Sport" były bardzo różnorodne. Ale wg mnie każdy, kto otrzymał choć jeden głos w konkursie, już jest zwycięzcą. Jeżeli jakiś tekst dostał chociaż jeden głos od czytelnika, to znaczy, że ktoś pracę autora zauważył - podkreśla Kamil.

Dziennikarstwo sportowe jest misją szczególną - twierdzi Kamil i pyta retorycznie: - Czy wyobraża sobie pani skoki Adama Małysza bez Włodzimierza Szaranowicza i mecze piłki nożnej bez komentarzy telewizyjnych Dariusza Szpakowskiego? - O kibica trzeba dbać - dodaje -, bo sztuką jest zatrzymać kibica przy gazecie czy artykule internetowym.

Kamil od 2009 roku jest dziennikarzem obywatelskim na Ekstraklasa.net i dzięki temu poznał piłkę nożną od kuchni. Choć nie ma jeszcze 20 lat, ale był już wiceprezesem klubu sportowego, pisał na największych portalach piłkarskich w Polsce, współtworzył audycję radiową... Teraz zaś większość swej uwagi skupia na studiach na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. - To jest dla mnie priorytet, aby zdobyć wykształcenie. Później zobaczymy jak to będzie. Dzisiaj jest Ekstraklasa.net i studiowanie stosunków międzynarodowych. Co będzie w roku 2012? Zobaczymy - mówi Kamil.

Jak się okazuje, laureat konkursu w kategorii Sport ma też inne pasje. Gra na klarnecie i interesuje się muzyką stricte związaną z tym instrumentem, i nie tylko. - Ostatnio dużo słucham muzyki odległego Tybetu, Armenii, czy też polskiego rapu. Inne zainteresowania Kamila
to tematy pochodne od kierunku studiów, czyli stosunki międzynarodowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dziękuję wszystkim :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje! Tak trzymaj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo sympatyczny profil DO2010r

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.