Facebook Google+ Twitter

DO 2010 Roku. "Ogryzek" najlepszy wśród szkolnych gazetek

"Ogryzek" - gazetka szkolna Gimnazjum nr 4 w Rumi, w głosowaniu sms zajęła I miejsce w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii junior media. Dorota Gadomska, opiekun gazetki: To ogromny powód do dumy, to satysfakcja dla uczniów pierwszej klasy, którzy redagują gazetę.

- Ta wygrana to powód do dumy i niesamowita satysfakcja dla naszej redakcji - mówi o zwycięstwie Dorota Gadomska, anglistka w Gimnazjum nr 4 w Rumi, opiekun szkolnej gazetki. - Doceniony został wkład pracy całego zespołu, wręcz poświęcenie - dodaje.

Dorota Gadomska od 6 lat opiekuje się gazetą. Aktualnie w prace redakcyjne pod jej kierunkiem zaangażowany jest zespół złożony z 34 osób, uczniów pierwszej klasy gimnazjum. - Uczniowie piszą o życiu szkoły, o tym co ważnego dzieje się w mieście, przeprowadzają wywiady ze znanymi ludźmi. Każdy uczeń odpowiada za dany dział, ja sprawdzam teksty, pomaga też koleżanka polonistka czy tekst jest poprawny pod względem ortografii - mówi Dorota Gadomska.

- Nasza gazeta jest dwujęzyczna, powstaje w wersji polskiej i angielskiej, więc uczniowie redagując ją, uczą się, a koło dziennikarskie, cieszy się większym powodzeniem niż kółko anglistyczne.

Ten ten rok szkolny jest dla uczniów z Rumi bardzo dobry. Niedawno wygrali w konkursie Junior Media organizowanym przez Polskapresse. - Gdy uczniowie zobaczyli swoje teksty w Dzienniku Bałtyckim pękali z dumy, bardzo ich to zmotywowało - podkreśla Gadomska. - Jak mówił jeden z moich uczniów: "cała rodzina była szczęśliwa, gdy zobaczyła wydrukowaną w drukarni gazetę z moim tekstem". Teraz spotkało ich kolejne wyróżnienie.

Kliknij, aby przejść do prezentacji gazetki - Laureata konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii junior media.

Przypominamy, że wszystkie nagrody w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku wręczymy 14 czerwca podczas gali finałowej w Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy na uroczystość po wcześniejszym potwierdzeniu obecności na mail: doroku@wiadomości24.pl.

14 czerwca okaże się, komu Kapituła konkursu przyznała tytuł Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku i nagrodę 10 tys. zł.

Podczas gali wręczymy też nagrodę specjalną Subaru dla autora najlepszego tekstu na temat bezpieczeństwa podczas podróży i nagrodę dla jednej z osób głosujących przez SMS - w obu przypadkach będą to bony na zagraniczne wycieczki wartości 3 tys. zł.


Wróć do listy Laureatów


Zobaczyć szczegółowe wyniki głosowania


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.