Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7298 miejsce

DO 2010 Roku. Tadeusz Wojewódzki: moja wygrana to szansa dla kwantów

Tadeusz Wojewódzki, Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii Nauka, o swoim sukcesie w konkursie Wiadomości24.

Osobisty sukces

Tadeusz Wojewódzki / Fot. Archiwum T. WojewódzkiegoPoproszony o komentarz do swojego zwycięstwa w kategorii Nauka, dr Tadeusz Wojewódzki, autor koncepcji kwantów wiedzy, zapewnia, że liczba głosów oddanych na jego tekst sprawiła mu dużą przyjemność. – Dowody akceptacji zamiast dowodów braku akceptacji, kciuków w dół, czerwonych łapek, każdy autor odbiera pozytywnie – mówi Laureat kategorii Nauka Wiadomościom24.

– Niemal każdego stać na wysłanie SMS-a za parędziesiąt groszy; przede wszystkim wdzięczny więc jestem za wolę głosowania i za czas na to poświęcony – dodaje Tadeusz Wojewódzki, lecz jednocześnie zaznacza: - Akceptującą reakcję na moje publikacje odbieram jako osobisty sukces, ale przede wszystkim jako przejaw zainteresowania ideą kwantów wiedzy, skrojoną przecież na potrzeby odbiorców.

Szansa dla tematyki

- Konkursowym słupkom przyglądałem się na bieżąco. Głosów stale przybywało; raz szybciej, raz wolniej, ale przybywało – kontynuuje Tadeusz Wojewódzki. – Jedna osoba mówiła więc o kwantach drugiej, zadziałał „marketing szeptany”. Cieszy mnie, że przy okazji konkursu o koncepcji kwantów usłyszeli kolejni użytkownicy Internetu - dodaje.

- Jako człowiek wiekowy, który osiągnął to, co miał w życiu osiągnąć, konkursowy laur postrzegam głównie w kontekście szans na promowanie koncepcji kwantów, zwłaszcza wśród osób niezwiązanych ze światem nauki i biznesu. Chciałbym, aby z kwantów powszechnie korzystano – kontynuuje Laureat konkursu w kategorii Nauka.

Perspektywy dla użytkowników

– Mówi się, że na rynku pracy potrzebni są absolwenci kierunków technicznych, umysł ścisłe. W moim przekonaniu potrzeba także humanistów, ale dysponujących umiejętnościami organizacji wiedzy, porządkowania, segregowania, klasyfikowania określonych jej fragmentów, odpowiadających określonym potrzebom praktycznym – rozwija swoją myśl dr Wojewódzki.

Laureat dodaje, że metodę kwantów wykorzystano m.in. w jednym z urzędów wojewódzkich. - Rezultat to likwidacja uznaniowości przez tworzenie punktów odniesienia, merytorycznej podbudowy decyzji urzędniczych – wyjaśnia naukowiec. Jak widać, w kwantach kryje się potencjał wieloaspektowy.

- Moim marzeniem jest, by kwanty pozostały produktem polskim i koncepcją ogólnodostępną; nie chcę sprzedawać tej idei, zwłaszcza poza granice kraju – kontynuuje Tadeusz Wojewódzki, i dodaje: - Liczę na to, że zwycięstwo w konkursie Wiadomości24 pomoże mi ideę kwantów wypromować.

Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku / Fot. w24Kliknij, aby przejść do prezentacji sylwetki Laureata konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii Nauka

Przypominamy, że wszystkie nagrody w konkursie Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku wręczymy 14 czerwca podczas gali finałowej w Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy na uroczystość po wcześniejszym potwierdzeniu obecności na mail: doroku@wiadomości24.pl.

14 czerwca okaże się, komu Kapituła konkursu przyznała tytuł Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku i nagrodę 10 tys. zł.

Podczas gali wręczymy też nagrodę specjalną Subaru dla autora najlepszego tekstu na temat bezpieczeństwa podczas podróży i nagrodę dla jednej z osób głosujących przez SMS - w obu przypadkach będą to bony na zagraniczne wycieczki wartości 3 tys. zł.


Wróć do listy Laureatów


Zobaczyć szczegółowe wyniki głosowania


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (52):

Sortuj komentarze:

5
 • 5
 • 04.08.2011 23:32

szkoda, że nikt nie zauważył, iż Pan Wojewódzki swój sukces zawdzięcza studentom, bez wysyłania na niego smsów nie było zaliczenia, im więcej tym wyższa ocena, gdzie tu uczciwość!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lilianna Sikora
 • Lilianna Sikora
 • 23.06.2011 21:04

W kwantach najważniejsze są słowa klucze. I tak naprawdę to my wybieramy jakie słowa będą kluczami. W klasie maturalnej stworzyłam kiedyś taką ściągę na zaliczenie, na której znajdowały się nieskładne słowa. Ja orientowałam się świetnie, natomiast pani magister która przyłapała mnie na ściąganiu kompletnie się posypała. Nie obniżyła mi oceny bo z tej ściągi dla niej nie wynikało nic, dla mnie znaczyło całą treść. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to kwantowanie a tu już taki sukces :)
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Szyca
 • Dorota Szyca
 • 21.06.2011 14:57

Nie ma to jak wlasne przemyślenia i skojarzenia.Super wypowiedź Małorzaty Bonik-Romanowskiej, interesująca treść i porównanie. Z takiej spażarni można wyciągnąć pewne spładniki i przyrządzić wyśmienitą potrawę, którą trzeba będzie podzielić na porcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie kwanty jako takie mają największy sens w internecie, a może nawet jedyny sens mają w internecie. Chyba, że czytamy fragment pracy naukowej w gazecie i chcemy jeszcze - wtedy miło jeśli redaktor poda pod tekstem adres odnośnik do strony ww gdzie możemy odczytać całość wywodu naukowego etc. Czy nazwiemy je kwantami czy jakkolwiek inaczej są po prostu pomocą w rozwiązywaniu problemu lub wyjaśnianiu problemu. Chociaż uważam, że czasem podawanie czegoś "na talerzu: może spowodować, że jednostki zaprzestaną poszukiwania odpowiedzi samodzielnie. A więc konkluzja jest taka: kwanty są przydatne, ale tylko wtedy kiedy nie zajmują się prostymi lub błahymi sprawami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Opierając się na wypowiedzi pani Alicji Pływaczyk, która przytoczyła słowa Sokratesa, trzeba powiedzieć że:
kwanty to coś DOBREGO – udzielając treściwej porady nikomu krzywdy nie zrobią; w kwantach zawarta jest PRAWDA – aby to udowodnić podajemy źródło w formie strony www.; kwanty to coś POŻYTECZNEGO dla odbiorców zainteresowanych danym tematem.
Przy okazji zapraszam do przejrzenia dwóch przykładowych kwantów na moim profilu:

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypowiadałam się już niejednokrotnie, ale podczas dokładnej analizy sensu konkursu typu DO 2010 przyszły mi do głowy jeszcze pewne uwagi zatem trochę Was pomęcze ;) Prawie każdy człowiek biorąc udział w jakimś konkursie naukowym czy też zawodach sportowych nastawia się na to, by zwyciężyć. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że zapominamy o tym, iż nawet przegrana jest zwycięstwem. Dlaczego? Nie ma medalu- no nie ma, zabrakło dyplomu- no zabrakło, ale zyskaliśmy doświadczenie, nauczyliśmy czegoś..wiemy czym jest zdrowa realizacja, domyślamy się,że ważne są relacje międzyludzkie, odpowiednia reakcja i CEL. To wszystko łączy według mnie metoda kwantu- uczymy się, współpracujemy i osiągamy zwycięstwo. Ha, eureka. Takie proste a jak trudno zauważyć. Może zwyczajnie wystarczy próbować, chcieć powalczyć. Czemu nie przez tego typu konkurs?

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Bruski
 • Piotr Bruski
 • 15.06.2011 07:53

Kwanty jako spiżarnia wiedzy. Pani Bonik Romanowska trafnie określiła czym są kwanty. O pojęciu dla wielu z nas niezrozumiałym wyraziła się w sposób jasny i obrazowy. Bardzo dobrze przedstawiła ideę kwantów. Dzisiaj pozostaje nam wprowadzać ideę kwantów w życie. Dlaczego? Kwanty ułatwiają nam życie. Dzięki kwantom zaoszczędzić możemy tak cenny w dzisiejszych świecie czas. Kwant to istota danej informacji i tutaj zgodzę się z Panią Pauliną Ryt. Kwant to wyrażanie istoty informacji krótko i zwięźle przekazując przy tym co w danej informacji jest najważniejsze. Warto byłoby tą ideę wprowadzać wszędzie w szkołach, instytucjach państwowych, przeróżnych firmach. Poprostu wszędzie! Na pewno funkcjonowanie danej firmy itp. dzięki wprowadzaniu kwantów stanie się łatwiejsze. Dlatego pozostaje nam wprowadzać piękne ideę w życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina Ryt
 • Paulina Ryt
 • 13.06.2011 23:53

Ostatnio przeczytałam taką myśl E.A.Poe,która skojarzyła mi się z kwantami: "Myśli niepomyślane, które są duszami myśli"

"Dusza myśli"- czy nie oto chodzi w kwantach wiedzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lucyna Rogaczewska
 • Lucyna Rogaczewska
 • 13.06.2011 21:09

A ja uważam, że może wstrzymajmy sie z rozpowszechnianiem kwantów wśród wykładowców moze na początku studenci niech naucza się kwantowania w celu tworzenia ściąg:> Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kwanty te małe cząstki wiedzy, zawierają w sobie najistotniejsze informacje dla nas. To w pewien sposób taki oszlifowany diament, gotowy do wykorzystanie. Mając takie zaplecze kwantów ułatwiamy życie sobie i innym. Po co tracić czas i pieniądze.
Uważam, że dobrym promowaniem kwantów byłyby jakiegoś rodzaju szkolenia, kursy, oczywiście zaczynając od czytania ze zrozumieniem. Także my sami, wiedząc o tym czym jest kwant i jak można z niego korzystać powinniśmy mówić o nich. Te małe pigułki informacji zawierają w sobie tak ważne treści, że musimy je umiejetnie wykorzystać.
Pozdrawiam serdecznie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.