Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28466 miejsce

DO 2010 roku. Zygmunt Meller: jeśli chcemy coś zmienić na świecie, nie możemy milczeć!

Zygmunt Meller, Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku w kategorii News lokalny, opowiada o swojej pasji pisania.

 / Fot. Zygmunt MellerZygmunt Dariusz Meller mieszka i pracuje w Gdyni. Jest funkcjonariuszem celnym, od blisko 15 lat pełni służbę na naszej "morskiej granicy". Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, z wykształcenia jest magistrem teologii, ukończył także podyplomowe studia w zakresie handlu zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim.

Jak zaczął swoją przygodę z dziennikarstwem?

- Moje pierwsze dziennikarskie poczynania zawdzięczam właśnie mojej pracy. Biuletyn "Oblicza Monety", który jest bezpośrednio związany z wykonywanym przeze mnie zawodem był tym pierwszym pismem i portalem, z którym związałem się na dłużej - opowiada.

- W roku 2008 zostałem nagrodzony Medalem Św. Mateusza Ewangelisty za artykuły i felietony o tematyce etycznej. Dzięki temu wyróżnieniu jako dziennikarz amator poczułem, że warto pisać - bo jest to w oczach odbiorców "dobre i potrzebne". Związałem się następnie z portalami: "Ithink", "Gazeta Świętojańska", "Z Archiwum Miss", a ostatnio z "Głosem Gdyni" i pismem "Nadmorski Raport". Okazjonalnie moje artykuły i wiersze były publikowane w "Gazecie Wyborczej - Moja Gdynia" oraz w miesięczniku "Kocie Sprawy". Dzięki publikowanym wierszom, które powstawały pod wpływem osobistych refleksji - ostatnio nawiązałem owocną współpracę z wytwórnią muzyczną "PNB LIGHTHOUSE STUDIO" - dodaje.

Przyznaje, że jest zafascynowany polską historią, a szczególnie latami 20. i 30. XX wieku.
- Mam także ogromny szacunek do życia, przyrody i nie mogę przejść obojętnie wobec cierpienia tych, co sami nie potrafią się bronić. Tak chciał los, że w moim przypadku są to zwierzęta. Jeżeli chcemy coś zmienić w otaczającym nas świecie na lepsze -
to nie możemy milczeć! Byłoby to naszym przyzwoleniem - twierdzi.

Żywiąc nadzieję, że przemawia do świadomości polityków i tych, od których tak wiele zależy, pisze artykuły w obronie praw zwierząt. - Media często informują o wszelkiego rodzaju formach okrucieństwa wobec naszych braci mniejszych, a potem... jeden temat zastępowany jest kolejnym itd. - mówi. Wierzy w to, co robi i ma nadzieję, że jego praca przyniesie owoce.

Czy wygrana w kategorii News lokalny w konkursie Dziennikarza Obywatelskiego 2010 roku coś zmieni w jego postępowaniu? - Nagroda "Dziennikarza Obywatelskiego Roku 2010 w kategorii News Lokalny" jest wygraną Was wszystkich głosujących na mój artykuł. Ja go napisałem ale to Wy jesteście Tymi dzięki ktorym piszę. To mnie właśnie uskrzydla. Niezależnie od satysfakcji z wygranej w kategorii News Lokalny - dużo bym dał, aby temat, który poruszyłem w moim artykule nigdy nie zaistniał. Niestety, zaistniał - to i musiałem o nim napisać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Z.Meller
  • Z.Meller
  • 23.04.2012 11:51

Dziękuję za życzliwość i gratulacje :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Lew.
  • Jan Lew.
  • 28.06.2011 22:50

Zygmunt gratuluję i życzę dalszych ciekawych artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jotkastar
  • jotkastar
  • 15.06.2011 23:18

gratulacje od czytelników W24 są oczywiste, co niniejszym czynię;

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.