Facebook Google+ Twitter

Do 2014 r. powstanie nowy dworzec Warszawa Zachodnia - zobacz projekt

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-06-22 22:25

PKP S.A. i międzynarodowa firma deweloperska HB Reavis podpisały w ubiegłym tygodniu umowę na budowę dworca kolejowego Warszawa Zachodnia i sąsiadujących z nim budynków biurowych.

Nowy dworzec Warszawa Zachodnia / Fot. materiały prasowe PKPNowy dworzec kolejowy wraz z budynkami biurowymi zostanie zbudowany od strony Al. Jerozolimskich. Zajmie on 1250 m2 powierzchni i w całości zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo i niewidomych. Będzie się można do niego dostać zarówno z podziemnego tunelu, jak i z części naziemnej.

PKP kupi superszybkie pociągi Pendolino


Obok dworca powstanie nowoczesne centrum biznesowe (o łącznej powierzchni 54 tys. m2), pod którym będzie parking podziemny przeznaczony dla pracowników i najemców tych obiektów. Natomiast dla podróżnych przygotowanie zostanie parking od strony ul. Tunelowej. Dworzec Zachodni / Fot. Alina Zienowicz /Wikipedia/CC

Nowy obiekt ma mieć wyjątkową architekturę, której głównym założeniem będzie prostota i funkcjonalność. Projekt Warszawa Zachodnia bedzie kładł nacisk na dbałość o środowisko naturalne. W kompleksie będzie dużo zieleni. Nie zabraknie także różnych punktów usługowych, z których będą mogli korzystać pracownicy biur i podróżni.

Dworzec kolejowy ma powstać do końca 2014 roku, a budynki biurowe do 2017 roku. Cała inwestycja ma kosztować około 110 mln euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może do tego czasu jakoś dotrwa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż 2 lata!! jeszcze trzeba chodzić z latarką i GPS po tym dworcu, oraz w górskich butach, bo w obcasach jest grozi wypadkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.