Facebook Google+ Twitter

Do 21 czerwca czekamy na Wasze zgłoszenia na LSD II

Spieszcie się kochani! Do 21 czerwca czekamy na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w drugiej edycji Letniej Szkoły Dziennikarstwa. Otrzymaliśmy sporo zgłoszeń, ale czekamy na pozostałych!

Uczestnicy pierwszej edycji LSD / Fot. Marta SzloserLetnia Szkoła Dziennikarstwa nie jest skierowana tylko i wyłącznie do osób marzących o zawodowej karierze w mediach. To także doskonała okazja, aby nabyć nowe umiejętności i szansa na poznanie specyfiki pracy w profesjonalnej redakcji.

Na chętnych czekają redakcje dziennika "Polska" w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Lublinie i Gdańsku. Kandydatów na praktyki wskaże redakcja Wiadomości24.pl. Szkolić można się także w mniejszych miastach, gdzie są oddziały dzienników regionalnych. W akcji biorą również redakcje „Expressu Ilustrowanego” oraz serwisu Nasze Miasto.pl.

Przy polecaniu osób konkretnym redakcjom weźmiemy pod uwagę aktywność Autorów oraz dotychczasowy dorobek w serwisie. Podczas praktyk można trafić do działów miejskich, ale także Foto (konieczny własny sprzęt), czy działu kulturalnego. Kandydat, po uzgodnieniach prowadzonych przez redakcję Wiadomości24.pl, podczas około miesięcznej praktyki, która może odbywać się w czerwcu, lipcu, sierpniu, bądź wrześniu, będzie pracował i uczył się pod opieką konkretnego redaktora. Oczywiście, jeśli praktykant będzie miał osiągnięcia, jego kontakt z daną redakcją nie musi zakończyć się natychmiast po LSD.

Redakcja Wiadomości24.pl wspólnie z Instytutem Dziennikarstwa Polskapresse organizuje także szkolenie warsztatowe, w dniach 2 - 3 lipca. Grupa ok. 15 najlepszych dziennikarzy obywatelskich Wiadomości24.pl, których wyselekcjonujemy ze wszystkich biorących udział w Letniej Szkole Dziennikarstwa oraz młodzi dziennikarze z regionalnych gazet spotkają się w Warszawie. Koszty szkolenia i zakwaterowania ponosi Grupa Wydawnicza Polskapresse.

W poniedziałek 22 czerwca ogłosimy kto zakwalifikował się na praktyki w redakcjach regionalnych oraz na specjalne szkolenie organizowane przez Instytut Dziennikarstwa Polskapresse.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

No i kto się dostał - nie ogłosiliście :) Nie mniej gratuluje wszelkim anonimom, którzy udadzą się na praktyki ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wzburzenie: jak mam okazję upewnić się tutaj, to to robię, bo to, że jest oddział w moim mieście to wiem. ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja może w temacie - LSD to kapitalna sprawa! Dlatego niezdecydowanych gorąco zachęcam. Można się troszkę ciekawych rzeczy dowiedzieć, no a przede wszystkim poznać kapitalnych ludzi. Tak więc nawet się nie zastanawiajcie - ślijcie te podania;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2009 22:13

Agnieszko P. mnie też Twój wpis zdziwił. Jak na dziennikarkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Agnieszko!
Czasami warto wpisać w przeglądarkę internetową np. "Głos Wielkopolski, oddział Konin". Wiesz, ze swojego doświadczenia wiem, że google nie gryzą i nikogo do tej pory nie pogryzły. Dlatego zamiast pisać w komentarzach to samemu warto poszukać.

"Głos Wielkopolski" Sp. z o.o. Oddział
* Konin, ul. Energetyka 6 b - tel. 063 2456745

Szukajcie, a znajdziecie! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2009 20:09

Nie ukrywam, że w chwili obecnej takie praktyki spadłyby mi jak z nieba, gdyż z pewnych powodów zostałem w tej kwestii na lodzie... Tyle że dorobku w Wiadomościach24.pl mi brak, a do 21 czerwca nadrobić tego rady nie dam - w weekend czeka mnie wkuwanie do ostatniego egzaminu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewentualnie można coś pisać do portalu link z Konina, ale redakcji na miejscu to raczej nie ma :( Lepiej Agnieszko odezwij się na priva do redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, ale skąd mam wiedzieć czy w mojej miejscowości są te praktyki? Oddziały regionalne są w wielu miastach...
Mieszkam w Koninie, czy ktoś mi powie czy tu także mogłabym odbyć praktykę... ? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.