Facebook Google+ Twitter

Do 22 osób wzrosła liczba ofiar pożaru w Kamieniu Pomorskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-14 10:51

Poinformował o tym burmistrz miejscowości, Bronisław Karpiński. Wciąż nie udało się ustalić miejsca pobytu jednej osoby - młodej kobiety, mieszkanki spalonego hotelu socjalnego, która była widziana na miejscu tragedii. W sumie poszkodowane są 54 osoby.

Już dziś część z nich może otrzymać zapomogi. Zapewniona zostanie także pomoc psychologiczna i pedagogiczna. Władze regionu zapewniają również, że chcą, by pozbawione dachu nad głową osoby jak najszybciej otrzymały nowe lokale. Wszelkie terminy dotyczące inwestycji mają być maksymalnie skrócone. Pomoc dla pogorzelców deklarują także liczne organizacje - między innymi Caritas. Osoby, które chcą pomóc poszkodowanym, oprócz pieniędzy mogą przekazywać nową odzież, ręczniki, artykuły higieniczne, książki i tornistry dla dzieci.

Specjalna komisja Państwowej Straży Pożarnej wyjaśni przyczyny pożaru hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim. Powiedział o tym na antenie Polskiego Radia PiK rzecznik Komendanta Głównego, straży starszy brygadier Paweł Frątczak.

Członkowie komisji będą wyjaśniali między innymi, dlaczego straż została tak późno wezwana na miejsce tragedii. Według Pawła Frątczaka, świadkowie twierdzą, że widzieli płomienie pół godziny przed wpłynięciem zgłoszenia do strażaków.

Zdaniem rzecznika, po takiej tragedii należy się zastanowić, w jakich budynkach mieszkamy i jak powinniśmy się zachować w chwili zagrożenia. Paweł Frątczak przypomniał, że do 90 procent pożarów na całym świecie dochodzi w mieszkaniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.