Facebook Google+ Twitter

Do biznesu… tylko tylnymi drzwiami?

Coraz trudniej znaleźć satysfakcjonujące miejsce na rynku pracy, gdyż wzrastają oczekiwania pracodawców. Wykształcenie formalne i nieformalne nie gwarantują sukcesu. Potrzeba innej wizji rozwoju zawodowego i osobistego lifelong learningu.

 / Fot. sxc.huIdea lifelong learning głosi, że nauka formalna przeplata się z nauką nieformalną, doświadczenie życiowe z pracą zawodową, a rozwój intelektualny z rozwojem postaw obywatelskich. Warto, pamiętać, że w potencjalnie trudnej sytuacji na rynku pracy, inwestowanie w rozwój osobisty w niedalekiej przyszłości może przełożyć się na osiągnięcie jakiegoś sukcesu.

Jednym z przejawów realizacji postulatów tej idei jest konkurs skierowany do autorów blogów internetowych Z blogosfery do kariery. Zadaniem osób biorących udział w konkursie jest regularne prowadzenie eksperckich blogów na tematy związane z wybranymi stażami. Na zwycięzców czekają bowiem płatne staże w renomowanych firmach.

 / Fot. sxc.huJak informuje organizator konkursu: „Szanse na zwycięstwo mają ci uczestnicy, którzy na swoich blogach zaprezentują nie tylko szeroką wiedzę ale także pasję i twórcze podejście do poruszanej problematyki. Dla takich osób jest to znakomita szansa na przejście „z blogosfery do kariery”!

Taki konkurs daje szansę osobom, które nie posiadają formalnego wykształcenia ani doświadczenia zawodowego na znalezienie swojego miejsca na rynku pracy. Przepustką okazuje się tutaj zainteresowanie danym tematem, np. bankowością i finansami, marketingiem czy administracją. Poprzez staż w dobrej firmie zwiększyć mogą swoje szanse na znalezienie satysfakcjonującej pracy.

Warto przypomnieć, że serwis Wiadomosci24.pl także co roku organizuje konkurs "Bloger Roku", który także wpisuje się w ideę life long learning.

Do sukcesu może także przybliżyć konkurs Blog Roku. Już IV edycja konkursu umożliwia, w wybranej przez siebie kategorii, rywalizację o najlepiej prowadzony blog. Choć można tu „tylko” wygrać wycieczkę do Turcji, skuter czy laptop, to o wiele cenniejsze jest poczucie sukcesu. Ktoś powiedział, że lekarstwem na sukces jest po prostu sukces.

Co dalej dzieje się z laureatami takiego konkursu? Jak informuje nas Onet.pl: „Wawrzyniec Prusky wydał książkę, Mi:) dostała pracę, a Gofer73 stała się wzorem do naśladowania dla wielu rodziców. Różni ich niemal wszystko, łączy jedno - wszyscy zostali zwycięzcami kolejnych edycji Konkursu Blog Roku.”

Sens pisania bloga internetowego koresponduje z ideą kształcenia ustawicznego. Rozwój osobisty staje się dziś kluczem do sukcesu zawodowego. Wydaje się, że współczesnym biznesem kieruje prawo: niezamierzone działania przynoszą nieoczekiwany skutek.

Stowarzyszenie Absolwenci na walizkach

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.