Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4911 miejsce

Do czego mogą służyć aplikacje mobilne? W Warszawie zorganizowano I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych

1 października w Warszawie zorganizowany zostanie I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych, który ma na celu popularyzację polskich aplikacji mobilnych, szczególnie tych związanych z kulturą i historią Warszawy.

 / Fot. materiały prasowePokazując inspirujące przykłady, ciekawe prezentacje i możliwości zastosowania aplikacji w kulturze i edukacji organizatorzy chcą zaprosić mieszkańców Warszawy i turystów do częstszego i bardziej świadomego korzystania z aplikacji mobilnych.

Festiwal będzie służył nie tylko rozpowszechnianiu wiedzy na temat aplikacji mobilnych i nowych technologii, lecz będzie też okazją, by odwiedzający mogli przekonać się, że aplikacje mobilne – kojarzone często głównie z rozrywką – są bezpłatnym i dostępnym narzędziem do zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów, medium umożliwiającym stały dostęp do kultury i sztuki, a do tego są łatwe w użyciu.

Festiwal składał się będzie z kilku sekcji: warszawskiej, edukacyjnej, twórczej, technologicznej i innowacji społecznych. Ma to ułatwić nawigowanie po ofercie, która obejmuje m.in.: gry, aplikacje historyczne i związane z historią Warszawy, aplikacje stworzone przez warszawską młodzież szkolną, aplikacje wykorzystujące np.: wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistość, aplikacje sterujące, czy symulujące.

W ramach festiwalu odbędą się również spotkania i dyskusje z zaproszonymi gośćmi, a twórcy najbardziej popularnych polskich aplikacji podzielą się swoimi doświadczeniami z publicznością. - Zastanowimy się m.in. do czego instytucji kultury potrzebna jest aplikacja, jak aplikacje rozbudzają moce twórcze i czy w muzeum można łapać pokemony? – mówi Paulina Jędrzejewska.

Działania podczas Festiwalu adresowane są do mieszkańców Warszawy, przewodników, varsavianistów, rodzin z dziećmi, seniorów, dziennikarzy piszących o nowych mediach – wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Warszawy, którzy chcą świadomie korzystać z nowych technologii i szukają ciekawych inspiracji.

FAM – I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych.
Warszawa, 1 października 2016 r., w godz. 12.00-17.00
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.