Facebook Google+ Twitter

Do czego został powołany poseł Palikot?

Poseł Platformy Obywatelskiej w swojej nadgorliwości zapomniał do czego został powołany.

Poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot, ma niespożytą energię, jesli chodzi o kreowanie ciekawych "informacji". Jakże podobny jest w swym działaniu
do Andrzeja Leppera, który za czasów swojej bytności w Sejmie też posiadał bardzo ciekawe informacje dotyczące wielu polityków i ich szemranych interesów.
Nie można oprzeć się wrażeniu, iż poseł PO doskonale przyswoił sobie szkołę pomówień Kurskiego, czyli jak wywołać coś z niczego, a w tym zaangażować jak największą rzeszę spragnionych takich informacji mediów.

Janusz Palikot na swoim blogu z dnia 15 stycznia skarży się na brak pluralizmu w debacie publicznej. Wskazuje na USA jak wzorzec wolności wypowiedzi.

Całą sytuację jaka miała miejsce usprawiedliwia obywatelską troską o głowę państwa i jako fundament realizacji projektu przyjaznego państwa (ten temat poruszę w następnym artykule, gdyż jest wart przeanalizowania).

"Przyjazne Państwo" - ciekawe czym, że ten twór ma być? Przyjazne komu lub czemu? Pomysł bardzo ciekawy, jakże miły opinii publicznej, lecz mało konkretny. Gdyby wziąć za przykład lub uczynić "kamieniem węgielnym" tekst na blogu przewodniczącego tejże komisji, to można odnieść wrażenie, czym ów projekt będzie. Skandalem? Pomówieniem? Być może jest to środek do celu, aby wprowadzić zamęt i przygotować odpowiednią pożywkę opinii publicznej. I wszystko w myśl zasady: "nie ważne, co mówią, ważne, aby mówili".

Przyjazne Polakom

[
Po lekturze projektu poselskiego zreferowanego 19 grudnia 2007 roku o Przyjaznym Państwie, nie znajduje konkretów, natomiast wyłania się bardzo mało wyrazisty obraz nowego oblicza Polski. Jest prawdą, że biurokracja w naszym państwie bije wszelkie rekordy. Jak stwierdza poseł Palikot referując projekt uchwały podczas posiedzenia: [...] Dziś w Polsce upolitycznione państwo krępuje wolność obywateli, a szczególnie przedsiębiorców, uniemożliwia wyzwolenie energii Polaków[...] Wszytko to prawda, nawet święta, tylko co poza tym. Dalej czytając owa komisja ma ten stan rzeczy zmienić, koncentrując swoje wysiłki na dwóch obszarach.

Pierwszym jest uproszczenie zakładania działalności gospodarczej, poprzez zlikwidowanie nadmiaru przepisów i procedur. Po drugie umożliwienie pełnego kontaktu obywatela z władzą, czyli stworzenie tak zwanych krótkich ścieżek administracyjnych. Poseł wskazuje problemy powszechnie znane, nie nakreślając konkretnych działań mających na celu zmian stanu rzeczy. I chyba najdobitniejszym fragmentem wystąpienia posła i zarazem przykładałem rozmydlenia jest: [...] Istotą prac komisji powinna polegać na rozpatrywaniu wszelkich zagadnień z punktu widzenia obywatela, a nie z punktu widzenia biurokracji[...] I już oczyma wyobraźni widzimy rzeszę Polaków załatwiających swoje bolączki poprzez zacną komisję.

Nie bawiąć się w mnożenie cytatów, pozwolę sobie jeszcze jeden, ostatni przywołać:[...]Po drugie, chodzi o likwidowanie tam, gdzie to możliwe, uznaniowości prawa, a tam gdzie to niemożliwe, upublicznienie wszelkich decyzji administracyjnych związanych z uznaniowością już od etapu wszczynania postępowania[...] Z powyższego cytatu niewiele można wywnioskować o nadużyciach prawnych jakich autor (domniemywam) miał na myśli.

Rodząca się komisja na razie nie fascynuje, może poza osobą przewodniczącego. Tylko o jedno należy się modlić, aby jej prace nie przebiegały w klimacie nieustających insynuacji i pomówień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, że autor artykułu -obywatel nie jest zachwycony ideą likwidowania uznaniowości prawa, interpretowania prawa w zależności od widzi mi się urzędnika ( a jeszcze ciekawiej jak trafi się na zmianę urzędników po jakiś wyborach politycznych). W każdym województwie mamy takie przykłady.
Przyjazne Państwo jest ciekawą ideą, założenia są jak najbardziej godne poparcia, bo kto by nie chciał uproszczenia prawa, zlikwidowania nadmiaru przepisów i procedur? poczekajmy na jakieś "osiągnięcia" komisji Przyjazne Państwo ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.