Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4027 miejsce

Do Gdyni na Święto Marynarki Wojennej

W niedzielę, 29 czerwca, z okazji Święta Marynarki Wojennej, na wszystkich jednostkach polskich sił morskich zostanie podniesiona wielka gala banderowa. W Gdyni do zwiedzania zostaną udostępnione okręty podwodny oraz hydrograficzny.

 / Fot. Materiał MW RPW sobotę oraz niedzielę, 28 i 29 czerwca, przy gdyńskim nabrzeżu skweru Kościuszki zostaną udostępnione do zwiedzania dwa okręty: podwodny ORP „Kondor” i hydrograficzny ORP „Arctowski”. Na pokład będzie można wejść między godziną 9 a 12, a następnie między 14 a 18. Ze względów bezpieczeństwa na okręt podwodny nie będą wpuszczane dzieci o niskim wzroście, to jest poniżej 140 cm. Dostępny do zwiedzania będzie też okręt muzeum ORP „Błyskawica”.

Zgodnie z ceremoniałem morskim, w niedzielę o godzinie 8:00 na wszystkich okrętach RP zostanie podniesiona wielka flaga banderowa. O godzinie 9:00 w kościele garnizonowym na Oksywiu w asyście honorowej zostanie odprawiona Msza święta w intencji Marynarki Wojennej RP, a o godzinie 10:30, delegacje złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem głównym Cmentarza MW w Gdyni Oksywiu.

Główne uroczystości zaplanowano na godzinę 12:00 na skwerze Kościuszki. Na Płycie Pomnika Marynarza Polskiego zostaną złożone kwiaty a z pokładu ORP „Błyskawica” zostanie oddany świąteczny salut 21 salw armatnich. Uroczystość zakończy defilada orkiestry i pododdziałów Marynarki Wojennej.

Na godzinę 13:45 zaplanowano pokaz dynamiczny sił Marynarki Wojennej RP z udziałem okrętów: rakietowego ORP „Piorun”, rozpoznania radioelektronicznego ORP „Nawigator”, ratowniczego ORP „Lech”, trałowca ORP „Śniardwy” oraz śmigłowca ratowniczego Anakonda W3 RM i grupy do działań specjalnych z JW Formoza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.