Facebook Google+ Twitter

Do Górzna zjadą ludzie z żelaza, by rywalizować w triathlonie

Trwają przygotowania do jubileuszowych XX Mistrzostw Polski w Triathlonie. Już 19 lipca do walki staną finaliści XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Triathlonie. Jednak prawdziwe emocje czekają na nas dwa tygodnie później, podczas Mistrzostw Polski Weteranów.

W sobotę 19 lipca rozegrany zostanie Finał - XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Triathlonie, która w tym roku odbywa się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Młodzi Olimpijczycy do pokonania będą mieć d 600 m
wpław, 12,4 km na rowerze oraz 3,6 km biegiem (2 pętle po 1800 m). Otwarcie zawodów odbędzie się o godz. 10.30 na plaży miejskiej przy ulicy Leśnej. Zakończenie przewidziano o godz. 13.30 na Rynku w Górznie. Zawody organizuje Urząd Miasta w Górznie na zlecenie Stowarzyszenia Związków Sportowych w Bydgoszczy.

Z kolei 2 sierpnia już po raz dwudziesty odbędą się Mistrzostwa Polski w Triathlonie – podczas tegorocznych zawodów w szranki staną weterani. 1500 metrów w wodzie, 44,6 kilometra na rowerze (4 pętle po 11,0 km, dojazd 0,6 km ), 10,8 kilometra biegu (6 pętli po 1,8 km ) - na takim dystansie rywalizować będą ludzie z żelaza.
Dzień wcześniej, 1 sierpnia odbędzie się X Mini Triatlon oraz IV Duathlon dla osób niepełnosprawnych na wózkach.

W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający aktualną licencję triathlonową PZTri lub związku krajowego zrzeszonego w ETU lub ITU. Sprzęt posiadany przez każdego zawodnika powinien być zgodny z przepisami Polskiego Związku Triathlonu. Więcej informacji oraz regulamin zawodów można znaleźć na stronie PZT.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.