Facebook Google+ Twitter

Do It 4 Fun, czyli jak zaskoczyć warszawiaków?

Marcin Frej z zawodu pedagog, a prywatnie założyciel grupy Do It 4 Fun organizującej na terenie Warszawy akcje flash mobowe oraz happeningowe sądzi, że rzeczywistości się nie zmieni, ale można sprawić, że ktoś się uśmiechnie, a przy okazji będzie się dobrze bawić. W jaki sposób to zrobić?

Flash mob to sztuczny tłum gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu zorganizowania krótkotrwałego zdarzenia. Osoby biorące w tym udział nie znają się. Na tego typu akcje umawiają się zazwyczaj za pośrednictwem internetu.

Pomysł narodził się w Nowym Jorku, gdzie grupa Mob Project pytała ludzi w Centrum Handlowym o "dywanik miłości". Moda szybko przeniosła się do innych krajów, w tym Polski. W Radomiu po raz pierwszy odważono się na zorganizowanie tego typu akcji. Polegała ona na podziwianiu doskonałości bułek z serem.

"Rozruszaj z nami szarą rzeczywistość", czyli młodzież potrafi


"Podstawowym celem Do It 4 Fun jest zarówno dobra zabawa, wywoływanie uśmiechów na twarzach uczestników akcji, jak również przypadkowych widzów.
Pomysły i chęci na tego typu akcje umotywowane są potrzebą zadziwienia tłumów poprzez nieszablonowe zachowanie. Niejednokrotnie dorośli narzekają na młodzież, jaka to jest niekulturalna, chamska i nieokrzesana, leniwa, nieproduktywna i nieszanująca tradycji, jednak wystarczy przyjść na jedną akcję organizowaną przez Do It 4 Fun, aby przekonać się, że ta sama młodzież, na którą ze względu na sposób bycia, ubiór czy image narzekają dorośli, potrafi się wspaniale bawić, być razem ponad podziałami i stereotypami" - pisze Marcin Frej na stronie grupy Do It 4 Fun.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.