Facebook Google+ Twitter

Do jutra Izrael wycofa armię ze Strefy Gazy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-19 19:10

Jak twierdzą źródła zbliżone do rządu w Tel Awiwie, do jutra izraelska armia wycofa się ze Strefy Gazy. Wojska rozpoczęły opuszczać palestyńskie terytorium po ogłoszeniu przez Hamas zawieszenia broni. Wcześniej o jednostronnym wstrzymaniu ofensywy zdecydował Izrael.

Anonimowe źródła, cytowane przez izraelskie media twierdzą, że wojska wycofają się jeszcze przed uroczystością zaprzysiężenia Baracka Obamy na amerykańskiego prezydenta.

Podczas wczorajszego spotkania z europejskimi przywódcami w Jerozolimie premier Ehud Olmert mówił, że Izrael nie chce pozostawać w Strefie Gazy i opuści ją, gdy sytuacja między państwem żydowskim a Hamasem się ustabilizuje.

Izraelskie źródła podały, że Strefę Gazy odwiedzi jutro sekretarz generalny ONZ. Ban Ki Mun ma złożyć także wizytę w izraelskich miastach ostrzeliwanych do tej pory przez Hamas.

Natomiast informatorzy egipscy podali, że na czwartek do Kairu zostały zaproszone, na oddzielne spotkania, delegacje Izraela i Hamasu. Egipt chce kontynuować rozpoczęte półtora tygodnia temu rozmowy, na temat przedłużenia zawieszenia broni i zniesienia blokady Strefy Gazy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.