Facebook Google+ Twitter

Do kina na "Kobiety"

Na ten film koniecznie wybierz się ze swoją przyjaciółką. Taki wieczór wspólnie spędzony na pewno się przyda. Można poplotkować, pooglądać świetne aktorki na ekranie, podpatrzeć trendy w modzie i uśmiać się do łez. Polecam film "Kobiety".

Plakat filmu / Fot. MonolithDługo się zastanawiałam nad pójściem do kina, ale postanowiłam, że oderwę się od codzienności i wybrałam się na typowo babski film. Tak, tak w kinie zauważyłam tylko jednego faceta, wydawał się jakby "zagubiony w akcji" i wcale się mu nie dziwię.

Film okazał się lekki i przyjemny. Na ekranie błyszczały największe gwiazdy Hollywood: Meg Ryan, Carrie Fisher, Annette Bening i Bette Midler. Przyjaciółki od serca, każda z nich miała swoje historie życiowe, swoje kłopoty i małe szczęścia. Warto także wspomnieć o pięknej Evie Mendes, za którą niestety wcześniej wymienione panie nie przepadały... I to wcale nie dlatego, że zazdrościły jej urody, ale bohaterka, w którą wcieliła się Mendes była kochanką męża Mary Haines (Meg Ryan).

Akcja toczy się na Manhattanie w środowisku wpływowych osobistości finansjery, mediów i mody. Całkiem dobrze oglądało mi się takie klimaty. Ulice Nowego Jorku, butiki pełne eleganckich ciuchów, sklepy z bielizną z ogromnymi przebieralniami i wszystko to dla kobiet. Aż chciałoby się połazić po sklepach, poszastać złotą, albo chociaż srebrną kartą, a później poplotkować z przyjaciółkami jak minął dzień. Ale nawet Ci z Manhattanu mają swoje problemy. Problemy w pracy, problemy w małżeństwie tj. zdrada czy problemy z dziećmi.

Jest to produkcja dla kobiet i o kobietach. Przez cały film nawet przez chwilę nie pojawia się żadna męska postać. Są matki, żony, córki, kochanki itd. Film miejscami jazgotliwy, no wyobraźcie sobie jak cztery kobiety zaczynają gadać, każda o czym innym i każda w swoim tonie. Ale takie sytuacje wywoływały u mnie śmiech.

Ale nie przysłoniło to pewnych wartości, które przekazuje nam film. Ukazaje prawdziwą przyjaźń między kobietami. To, że warto ją podtrzymywać i pielęgnować. Zawsze na przyjaciółkę możemy liczyć. Wtedy, kiedy zdradzi nas mąż - potrzyma na duchu, wtedy kiedy córka od nas kompletnie się odsuwa - pomoże to odmienić. Dzielimy z nią smutki i radości. A co więcej umiemy przyznawać się do błędów, jak naprawdę zawalimy. Warto, więc wybrać się do kina i przypomnieć sobie te wartości. W czasie seansu nie zabraknie także uśmiechu na ustach, a czasami łezka zakręci się w oku.

Polecam film "Kobiety"!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

film do bólu zebów banalny, a ta recenzja-nierecenzja do bólu wszystkiego. W szkolnym zeszycie, tak na dwóję awansem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.