Facebook Google+ Twitter

Do końca września Lech będzie bezdomny

1 czerwca ruszy budowa zadaszenia stadionu przy Bułgarskiej. Prace potrwają do 28 września. - Realizacja tego zadania w wyżej wymienionym terminie zminimalizuje ryzyko potencjalnych opóźnień – czytamy w oświadczeniu na stronie klubu.

Stadion w Poznaniu. Stan na kwiecień 2009 r. / Fot. Adam Ciereszko PAPPrace przy budowie dachu jednej z czterech polskich aren EURO 2012 rozpoczną się kilkadziesiąt godzin po kończącym obecny sezon przy Bułgarskiej meczu Lecha z Cracovią. Już od poniedziałku 1 czerwca płyta obiektu będzie wyłączona z użytku. Taki stan potrwa do 28 września, kiedy powstawać będą cztery dźwigary, na których oprze się konstrukcja dachu.

Jeszcze niedawno zastanawiano się, czy prac nad zadaszeniem nie rozpocząć wiosną przyszłego roku. Ostatecznie jednak, po konsultacjach zarządu klubu, władz miasta i wykonawcy projektu, zapadła decyzja o rozpoczęciu budowy dachu już za nieco ponad tydzień. - Realizacja tego zadania w wyżej wymienionym terminie zminimalizuje ryzyko potencjalnych opóźnień, jakie niosłyby ze sobą prace wykonywane zimą, przy niekorzystnych i mało przewidywalnych warunkach pogodowych – głosi oświadczenie zarządu i władz miasta, zamieszczone na oficjalnej stronie Lecha.

Dzięki takiemu posunięciu prace mają potrwać krócej. Wiosną przyszłego roku planowano uporać się z nimi w przeciągu sześciu miesięcy, teraz mają zakończyć się po czterech. Już wcześniej zdecydowano, że do tego czasu Lech swoje mecze będzie rozgrywać we Wronkach. Jest to na pewno spore utrudnienie. Przede wszystkim ze względu na ograniczoną pojemność obiektu przy Leśnej. Obecnie może zasiąść tam 6 tys. kibiców. Ponieważ mecze Kolejorza cieszą się rekordowym zainteresowaniem, zarząd klubu zdecydował, że dostawi we Wronkach tymczasową trybunę na dodatkowe 2 tys. miejsc. Włodarze nie ukrywają też, że będą robić wszystko, żeby terminarz przyszłorocznych rozgrywek ustalić tak, aby Lech rozegrał możliwie dużą liczbę początkowych spotkań na wyjeździe.

To oczywiście spowoduje znacznie mniejsze straty, jakie klub poniesie z tytułu sprzedaży ograniczonej liczby wejściówek. Podobne zabiegi mogą wchodzić w grę w przypadku awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej. Pierwsze pojedynki w grupach obu rozgrywek zaplanowano na wrzesień. Gdyby zacząć od gier na wyjeździe, wszystkie mecze „u siebie” Lechici mogliby rozegrać już na Bułgarskiej. Zakończenie modernizacji obiektu zaplanowane jest na czerwiec 2010 roku.

Marcin Ostajewski

Źródło: www.lechpoznan.pl; www.futbol.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.