Facebook Google+ Twitter

Do kraju wróciły kolejne ciała ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Dwa samoloty z ośmioma trumnami wylądowały na lotnisku w Warszawie ok. godz.22.00. Do kraju wróciła m.in. trumna z ciałem szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generała Franciszka Gągora.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Coffins_of_victims_in_Warsaw_-_2010_Polish_Air_Force_Tu-154_crash.jpgSamoloty, które wylądowały na Okęciu przywiozły do Polski ciała gen. Franciszka Gągora, Ewy Bąkowskiej, Przemysława Gosiewskiego, ks. prałata Bronisława Gostomskiego, Izabeli Jarugi-Nowackiej, ks. Zdzisława Króla, Wojciecha Seweryna i Janusza Zakrzeńskiego. Z warszawskiego lotniska trumny z ciałami zostaną przewiezione na Towar.

Na Okęciu powracających ze Smoleńska powitali ich m.in. pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, szef BBN Stanisław Koziej, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, szef MON Bogdan Klich, minister zdrowia Ewa Kopacz, szef doradców premiera Michał Boni oraz generałowie Wojska Polskiego i rodziny.

Z warszawskiego lotniska trumny z ciałami zostały przewiezione na Torwar, gdzie po czuwaniu modlitewnym zostały oddane do dyspozycji rodziny do czasu pogrzebu.

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.