Facebook Google+ Twitter

Do księgarń w całej Polsce trafia „Festung Breslau”

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-24 22:57

To czwarta z kryminalnego cyklu książka Marka Krajewskiego, doktora nauk humanistycznych, filologa klasycznego specjalizującego się w językoznawstwie łacińskim.

 Najnowsza książka Marka Krajewskiego promowana jest w całym kraju na wielkich billboardach.– Zawsze lubiłem pisać, ale nie bardzo wierzyłem w swoje pisarskie umiejętności. Pierwsza moja książka przeleżała w szufladzie prawie dwa lata – wyznał nam „ojciec” słynnego detektywa w przedwojennym Wrocławiu, Eberharda Mocka. – Staram się, żeby moje pisanie było tylko wakacyjną przygodą. Ostatnią kropkę zawsze stawiam 4 września, w swoje urodziny i w ten sposób mam dwa powody, by napić się z przyjaciółmi dobrego wina – dodaje autor z uśmiechem.

Przed tygodniem pojawiły się efektowne billboardy zapowiadające ukazanie „Festung Breslau”. Akcja tej książki rozgrywa się wiosną w oblężonym przez Armię Radziecką mieście twierdzy. A Mock linię frontu przekracza, pędząc motocyklem w tunelach podziemnego Wrocławia. Po 26 latach służby dochrapał się „aż” rangi kapitana policji kryminalnej. Nie jest to pokorny glina. Chodzi własnymi drogami.

W roku 1999 ukazała się „Śmierć w Breslau”, następny był „Koniec świata w Breslau” (2003) i wreszcie „Widma w mieście Breslau”, które czytaliśmy w ubiegłym roku. Wszystkie cieszyły się wielką popularnością i razem wydano je w nakładzie przekraczającym 60 tysięcy, co na naszym księgarskim rynku zdarza się rzadko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.