Facebook Google+ Twitter

Do Lecha Wałęsy przyjedzie Gorbaczow i Dalajlama

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-23 09:11

To, co nie udało się Lechowi Kaczyńskiemu, uda się Lechowi Wałęsie. Na zaproszenie Wałęsy na obchody 25. rocznicy przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla odpowiedziało już kilku szefów państw europejskich i wiele światowych znakomitości.

Natomiast Kancelaria Prezydenta ciągle nie wie, kto przyjedzie na listopadowy bal prezydentów w warszawskim Teatrze Wielkim. Według naszych ustaleń np. kanclerz Niemiec Angela Merkel wybrała Wałęsę, a nie Kaczyńskiego.

Wałęsie udało się ściągnąć na 5 grudnia do Gdańska prawdziwie wielkie nazwiska. Swój przyjazd potwierdzili już inni laureaci Pokojowej Nagrody Nobla: Dalajlama, Michaił Gorbaczow i były prezydent RPA Willem de Klerk. Przyjechać ma też muzyk Bob Geldof.

Pięć miesięcy temu zaproszenia od byłego prezydenta otrzymało też 47 przywódców państw Europy. Organizatorzy nie chcą ujawniać, kto już zadeklarował przyjazd, ale nieoficjalnie wiadomo, że zaproszenia od przywódcy Solidarności zostały przyjęte w europejskich stolicach bardzo przychylnie. Wszystko wskazuje na to, że do Lecha Wałęsy przyjedzie kanclerz Niemiec Angela Merkel.

- Nie dostaliśmy jeszcze ostatecznej odpowiedzi, ale strona niemiecka poważnie rozważa udział kanclerz Merkel w Światowym Forum Młodzieży, które będzie elementem gdańskich uroczystości - mówi jedna z osób zaangażowanych w przygotowanie rocznicowych uroczystości.

Rzecznik Instytutu Lecha Wałęsy Tomasz Szymchel podkreśla, że lista urzędujących głów państw, które przyjadą do Gdańska nie jest jeszcze zamknięta. - Z jej ogłoszeniem poczekamy do chwili otrzymania oficjalnych odpowiedzi od zaproszonych gości - mówi.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Bartoszewski

Absolwent Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Warszawie (1937) oraz Liceum Humanistycznego Towarzystwa Wychowawczo-Oświatowego "Przyszłość" w Warszawie. Maturę zdał w 1939. Od października 1941 do początku 1944 studiował polonistykę na tajnym Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W grudniu 1948 został przyjęty na trzeci rok polonistyki na Wydziale Humanistycznym UW. Studia zostały przerwane aresztowaniem w grudniu 1949 i pięcioletnim pobytem w więzieniu. W listopadzie 1958 został przyjęty na studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym UW w trybie eksternistycznym. Złożył na ręce prof. Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak decyzją rektora UW został w październiku 1962 skreślony z listy studentów. Posiada nieformalny[2] tytuł profesorski[1] nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990.

W latach 1973-1982 i 1984-1985 prowadził, jako starszy wykładowca (odpowiednik zastępcy profesora), wykłady historii najnowszej (ze szczególnym uwzględnieniem wojny i okupacji) w Katedrze Historii Nowożytnej Polski na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

CZepianie sie fałszywego tytulu profesorskiego lezy w sferze złośliwości z powodow politycznych.

Kto ze znanych polityków miał W TAKI SPOSOB PRZERYWANE STUDIA I KARIERĘ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nagroda imienia Lecha Wałęsy po raz pierwszy zostanie wręczona podczas grudniowych uroczystości z okazji 25 rocznicy przyznania legendarnemu przywódcy Solidarności Pokojowej Nagrody Nobla. Juz zapowiedziany jest w skład kapituły oprócz Lecha Wałęsy wejdą między innymi: były prezydent Czech Vaclav Havel, falszywy "prof." Władysław Bartoszewski oraz białoruski opozycjonista Stanisław Szuszkiewicz. Nagroda wręczona zostanie 5 grudnia w Gdańsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.