Facebook Google+ Twitter

Do Lubuskiego przyjechali parlamentarzyści PiS. Oceniają rząd Tuska

W ramach partyjnej kampanii Prawa i Sprawiedliwości: „Porozmawiamy o Polsce”, z mieszkańcami Nadodrza spotkali się parlamentarzyści PiS. - Na trudne czasy potrzeba ludzi odpowiedzialnych, stąd my tutaj jesteśmy! - zadeklarowali hucznie.

Kampania PiS bezpośrednich spotkań z mieszkańcami różnych regionów Polski ruszyła maju br. Parlamentarzyści wespół z lokalnymi liderami partii mają rozmawiać z ludźmi o największych i najpilniejszych problemach Polski.

Wczoraj ich desant odwiedził Lubuskie. Grupie kilkunastu mniej znanych ogółowi parlamentarzystów przewodzili: Jolanta Szczypińska, Joachim Brudziński i Witold Czarnecki. W kilkunastu miejscowościach byli krótko.

Strategicznym punktem wizyty była stolica administracyjna województwa, Gorzów Wielkopolski, gdzie usytuowany jest Lubuski Urząd Wojewódzki wraz z wojewodą. Z mieszkańcami spotkali się w gmachu biblioteki wojewódzkiej. - Lubuskie to ważny teren, dlatego tutaj jesteśmy, aby porozmawiać z Polakami o najważniejszych problemach – zakomunikowała na wstępie Szczypińska.

Mówili więc o wysokim bezrobociu wśród młodych ludzi, niedożywieniu dzieci, niemożności życia na przyzwoitym poziomie, o zapaści służby zdrowia i o gospodarce, którą niebawem czeka krach, w końcu o usłużnych mediach. Słowem: gdzie nie spojrzysz, tam krajobraz bagienny.
- Obym był złym prorokiem, bo tak naprawdę przed nami jest duże uderzenie w nasze portfele, w naszą gospodarkę i w nasz system finansowy – ostrzegł mieszkańców Gorzowa Brudziński,

Zaatakował przy sposobności media, twierdząc, że nie istnieje żadna równowaga między prezentacją opozycji a rządem, czyli Platformą Obywatelską, bowiem – według posła – rząd składa się „z ładnych ludzi, wysportowanych, w dobrze skrojonych garniturach”. Opozycja z kolei jest przez media sprowadzana do „oszołomów, wariatów, ludzi bezrozumnych”.

W trakcie spotkania na salę przybyli dwaj osobnicy ze zdjęciem zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, z biało-czerwoną flagą obwiązaną kirem i transparentem z napisem: „To był zamach”.

W spotkaniu uczestniczyło mniej niż 100 osób. - Jestem rozczarowany – powiedział dla Wiadomości24.pl Karol Wąsowski, deklarujący się jako sympatyk PiS. - To jakaś tu parodia. Przecież oni tu nas nie słuchają, gadają i gadają, a reszta im klaszcze.

Kolejna grupa parlamentarzystów PiS w tym czasie spotykała się w innych miejscowościach Lubuskiego.

W Zielonej Górze na miejsce spotkania parlamentarzyści wybrali sobie małą salkę swojego poselskiego biura w mieście! W Świebodzinie natomiast udali się na plac przy Pomniku Chrystusa Króla, w Lubsku – byli przy Baszcie Bramy Żydowskiej, w Nowej Soli – na placu Krasnala, w Wężyskach włączyli się w organizację imprez z okazji Dni Wężysk, tak samo w Łagowie, gdzie odbywają się Dni Województwa i we Wschowie, w której trwa Jarmark Mieszczański. Ponadto goście z PiS spotkali się z mieszkańcami Grobic (w tamtejszej szkole podstawowej) oraz przebywali w urzędach miejskich w Strzelcach Krajeńskich, Drezdenku i Kostrzynie.

Na każdym spotkaniu frekwencja nie przewyższała 100 osób. - Odniosłam wrażenie, że ci państwo przed wyjazdem dowiedzieli się o istnieniu Lubuskiego lub posługiwali się złymi ściągami, bowiem gadali takie pierdoły... - oceniła wystąpienia parlamentarzystów w Zielonej Górze, mieszkanka miasta, pani Katarzyna, prosząc o nieujawnianie jej nazwiska. Natomiast inny zielonogórzanin, pan Leszek, piastujący jedno z ważniejszych stanowisk w mieście dodał:
- Szkoda, że przed wyborami wszyscy politycy podnoszą swoje tyłki i ruszają w teren. Niebawem wyjdzie na to, że wszyscy oni są naszymi rodzicami, którym dobro dziecka leży na sercu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wasyl
  • Wasyl
  • 11.07.2011 14:37

Kiedy były te spotkania? Bo autor tekstu nie raczył podać dat...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenek
  • zenek
  • 11.07.2011 14:32

Joanna Szczepkowska hahahahahahahhaahh. Dobre!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
politycznie
  • politycznie
  • 04.07.2011 22:07

Przy BaCZcie Bramy Zagańskiej? czy może baszcie????? "pan Leszek, piastujący jedno z ważniejszych stanowisk w mieście dodał..." - Pan Leszek???? Jesli piastuje ważne stanowisko, to ma nazwisko i funkcję i nie ukrywa się za "speudonimami". Pani Katarzyna, która prosi o anonimowość, jakby to była sprawa życia i śmierci...

Odnoszę wrażenie, że Pana tam po prostu nie było.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ck
  • ck
  • 03.07.2011 20:56

ciekawe spotkania i liczba uczestników po 100 osob

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za wyłapane w tekście błędy, bo i trudno jest mi rzec w jaki sposób tu wtargnęły. Może przez dzisiejszą okropną aurę? Przepraszam za zniekształcenie nazwiska panią poseł PiS Jolantę Szczypińską, która w ostatnich wyborach otrzymała 47.996 głosów wyborców. Pan Witold Czarnecki również jest posłem PiS, uzyskał wynik wyborczy: 18.137 głosy. Wraz z senatorem Piotrem Kaletą spotkał się on z mieszkańcami Lubska przy Baczcie Bramy Żarskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie Joanna Szczepkowska tylko Jolanta Szczypińska... No jak tak można??

Komentarz został ukrytyrozwiń

W artykule czytamy: "ogółowi parlamentarzystów przewodzili: Joanna Szczepkowska, Joachim Brudziński i Witold Czarnecki". Czy na pewno nie matu pomyłki? JOANNA SZCZEPKOWSKA znana jest z różnych poczynań, ale nie jest parlamentarzystką PiS (ani innej partii), nie sądzę, by tułała się w kampanii wyborczej partii Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast w przypadku WITOLDA Czarneckieego - czy nie chodzi tu raczej o RYSZARDA?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.