Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20008 miejsce

Do Mecenasa adw. Stefana Hambury

List otwarty Jako prawnik, wiele nauczyłam się od mojego młodszego Kolegi Mecenasa Stefana Hambury. Zawsze wspólnie ponad podziałami staliśmy po stronie Obywateli jako, że Obywatel jest zawsze strona słabsza w konflikcie z władzą.

Prawo wyborcze autorstwa dr Krystyna Krzekotowskiej / Fot. Krystyna KrzekotowskaNa Placu Konstytucji w Warszawie dr Krystyna Krzekotowska rozmawia z Obywatelami o naruszeniu przez prawo wyborcze w Polsce konstytucyjnej zasady równego traktowania obywateli w tym partyjnych i bezpartyjnych Komitetów Wyborczych / Fot. Krystyna KrzekotowskaList otwarty

Jako prawnik, wiele nauczyłam się od mojego młodszego Kolegi Mecenasa Stefana Hambury, w czasie mego kilkuletniego pobytu w Berlinie. Zawsze wspólnie ponad podziałami staliśmy po stronie Obywateli jako, że Obywatel jest zawsze stroną słabszą w konflikcie z władzą. Zawsze bowiem uważaliśmy, że prawnik jak lekarz, często ratuje życie i zdrowie ludzi.

Podawałeś mi Drogi Kolego Mecenasie często pomocna dłoń, gdy broniąc Obywateli sama musiałam odpierać ataki w stosunku do mojej osoby. Wspólnie stworzyliśmy wiele obywatelskich inicjatyw, wykraczających poza granice jednego kraju. Zostaliśmy oboje odznaczeni dyplomem za przyczynianie się do porozumienia miedzy narodami polskim i niemieckim.

Teraz, jako dziennikarz obywatelski oraz Rzecznik Prasowy, reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Obywatele do Parlamentu zwracam się do Ciebie znów o pomoc dla polskiej dziennikarki, krzywdzonej w sposób naruszający standardy europejskie.


My prawnicy polscy i niemieccy zaprotestujmy znów wspólnie przeciwko przeciwko krzywdzeniu Pani Redaktor EWY WANAT i wielu innych pracowników w Polsce.

Pomagajmy sobie wzajemnie, tak jak zawsze to czyniliśmy także w Stowarzyszeniu Integracji Europejskiej.

Teraz naszej pomocy potrzebuje Ewa Wanat, którą usiłuje się bezprawnie pozbawić miejsca pracy.
Polskie prawo pracy jest reliktem poprzedniego systemu nakazowo-rozdzielczego i krzywdzi wszystkich pracowników , których przed bezprawnym rozwiązaniem umowy o prace nie bronią nawet związki zawodowe. Nie maja bowiem do tego skutecznych instrumentów prawnych.

Konieczna jest zmiana prawa pracy i zmiana stosunku do Obywatela, jak to postuluje od lat Stowarzyszenie Obywatelskich Inicjatyw.

W przypadku zerwania stosunku pracy przez pracodawcę, pracownicy powinni, tak jak w innych demokratycznych krajach, mieć prawo do kontynuacji stosunku pracy tak długo, jak długo w tej sprawie nie wypowie się w prawomocnym wyroku sąd, orzekając o skuteczności lub bezskuteczności rozwiązania umowy o pracę z red. Ewą Wanat.

Pamiętam naszą inicjatywę obywatelską na rzecz utworzenia w Warszawie Europejskiej Akademii Prawa, która służyłaby wzmocnieniu prawnej ochrony polskich obywateli, na poziomie nie niższym niż zapewnia się w Unii Europejskiej m.in. przez permanentne kształcenie w tym kierunku prawników w podobnej Aklademii w Trier.

Niestety nie podjął tej inicjatywy żaden dotychczasowy rząd w Polsce, a ochrona prawna Obywateli nadal w Polsce znacząco odbiega od standardów europejskich.

Przykład znanej i zasłużonej dziennikarki Ewy Wanat, która stała się "słynną ofiarą" tego niskiego poziomu ochrony prawnej Obywateli w Polsce, może i powinien przyczynićNa Placu Konstytucji w Warszawie dr Krystyna Krzekotowska rozmawia z Obywatelami o naruszeniu przez prawo wyborcze w Polsce konstytucyjnej zasady równego traktowania obywateli w tym partyjnych i bezpartyjnych Komitetów Wyborczych / Fot. Krystyna Krzekotowska sie nie tylko tej ważnej pojedynczej sprawie, ale może i powinien mieć wpływ na zmianę relacji władza - Obywatel i zwiększenie prawnej ochrony Obywateli w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie
Z poważaniem


Krystyna Anna Krzekotowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Jestem za tym, aby liczono sie z głosem Obywateli, jak w tym przypadku podpisów, ale jednoczesnie jestem za tym, aby nie karano ludzi za to, ze maja odmienny pogląd i to wyrzuceniem z pracy, powodującym cierpienie i stres, którzy psychologowie porównuja ze stresem z powodu smierci osoby bliskiej.

Tak więc zgodnie z zasadami i programem Komitetu Wybroczego Wyborców Obywatele do Parlamentu opowiadam sie po stronie Pani Elbanowskiej, której słowa wypowiedziane w Parlamencie powinny być wybite złotymi zgłoskami. Nie po to wybieramy posłow, aby nami rządzili, i lecz po to, aby nam służyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowni Państwo, cieszę się, że ta sprawa poruszyła opinię publiczną i przyciągnęła także uwage licznych Internatów.

Dziękuję za interesujące komentarze. Aby rozwiać zgłaszane wątpliwości pragnę podkreślić, że chodzi mi o to, żeby zmienić prawo pracy tak, aby nie było mozliwe wyrzucenia pracownika na przysłowiowy bruk, lecz żeby pracował na dotychczasowym miejscu pracy dopóki w jego sprawie nie wypowuie się nezawisły sąd w prawomocnym wyroku.

Teraz jest tak, że najpierw rozwiązuje się umowę o pracę, a pracownik który tego nie akceptuje może się odwołać do sądu.
Wtedy po wielu latach sądzenia się z pracodawcą uzyskuje wyrok przywracający go do pracy, a do tego czasu nie ma on wstępu do miejsca pracy.

Podobna sytuacja miała miejsce w dawnym prawie spóldzielczym.
Niewygodnego spóldzielcę wykluczano ze spóldzielni i natychmiast tracił on prawa członkowskie. Dopiero sąd po trwającym nieraz latami procesie sąDOWYM PRZYWRACAŁ MU PRAWA CZŁONKOWSKIE.

TERAZ TO ZMIENIONO I SPÓŁDZIELCA JEST LEPIEJ CHRONIONY. MIANOWICIE W PRZYPADKU WYKLUCZENIA ZACHOWUJE ON NADAL SWÓJ STATUS CZŁONKA, w przypadku odwołania się do sądu i status ten traci dopiero po niekorzystnym dla niego wyroku sądowym.

Tak więc jest możliwe i słuszne jest wzmocnienie ochrony nie tylko spółdzielcy ale także pracownika przed utratą pracy, tymbardziej, że stres ludzi z tego powodu jest w ocenie psychologów tak duży, jak stres z powodu śmierci osoby bliskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani dziękuję za interesujace komentarze i wiele trafnych spostrzeżeń.

Chodzi mi o to, żeby zmienić prawo pracy tak, aby nie było możliwe wyrzucenia pracownika na przysłowiowy bruk, lecz żeby pracował na dotychczasowym miejscu pracy, dopóki w jego sprawie nie wypowuie się nezawisły sąd w prawomocnym wyroku.

Teraz jest tak, że najpierw się zwalnia pracownika, a pracownik może sie odwołać i wtedy po wielu latach sądzenia się z pracodawcą uzyskuje wyrok przywracający go do pracy. Nie chodzi więc tylko o panią redaktor, lecz o sytuację wszystkich pracowników, którzy w momencie utraty pracy doznają stresu, którzy psycholodzuy porównują do stresu z powodu śmiarci osoby bliskiej.

W czasie mojej pracy, jako wieloletni radca prawny prezydenta miasta broniłam pracowników poddawanch mobbingowi, a wtedy ów mobbing przerzucał się na moją osobę. Dlatego tak trudno o odważnych radców prawnych [kasuj]

Dziękuję wszystkim tym, którzy wczytali się dokładnie w treść mojej opinii, a także tym, którzy zechcieli włączyć się do debaty, nie mając czasu na wgłębiennie się w ten złożony temat.

Kazus REDAKTOR EWY WANAD z uwagi na to że chodzi o osobę publiczną może dzięki opinii publicznej, czyli także wypowiedziom internautów, przyczynić się do poprawy sytuacji prawnej wszystkich pracowników.

Nadmieniam, że zagadnienie to było niedawno przedmiotem uwagi na Międzynarodowej Konferencji odbywającej się na Uczelni Łazarskiego.

Takie stanowisko zajmowali nie tylko zagraniczni uczestnicy, ale także polscy sędziowie.
Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam pomyliłem pierwiastek Wanad z redaktor Wanat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwi mnie fakt obrony redaktor Wanad przez panią mecenas Krzekotowską. Wypowiedzi pani Wanad są w skrajnej sprzeczności z tym co reprezentuje KW Obywatele do Parlamentu. W takim razie parę milionów zebranych podpisów przeciwko posyłaniu 6 latków do szkoły, w czym przysłużyli się państwo Elbanowscy są warte tyle co makulatura na której zostały złożone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze mówiąc jeszcze prościej Kilka lat temu redaktor Wanad mogła pracować tam gdzie chciała bo wszędzie była ceniona a wszystkie wpadki były wybaczane Jednak od kilku miesięcy radykalnie odwróciły się stosunki międzynarodowe i co wcześniej było pożądane takim przestało się wydawać. Więcej do gadania ma opinia publiczna . Ta sama opinia publiczna na forum wyraziła swoją dezaprobatę stylowi prowadzenia programów przez redaktora Kuźniara. Nowy właściciel TVN zdecydował przenieść Kuźniara do mniej opiniotwórczego programu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro redaktor Wanad. dyrektor stacji publicznej kilka miesięcy temu opublikowała na internecie nieszczęsne słowa, że rodzina Elbanowskich ma niedorozwinięte dzieci i dlatego protestuje przeciwko posyłaniu sześciolatków do szkoły. Słowa te rozpętały burzę wśród internautów co wywołało ciężką chorobę pani redaktor Wanad. Po kilku miesiącach ciężkiej choroby i nieobecnością w pracy zarząd RdC rozwiązał z nią umowę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W obu przypadkach winę ponoszą internauci którzy nieszczęsnych dziennikarzy obrzucili mową nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Więcej szczęścia miał redaktor J.Kuźniar z TVN . On nie stracił pracy i nie znalazł się bez środków do życia ale został przesunięty do innego mniej wartościowego programu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niepodobne aby na wojnie nie było ofiar. Dziennikarz głównego ścieku niczym żołnierz frontu ideologicznego musi być przygotowany . Trup będzie siać się gęsto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.