Facebook Google+ Twitter

Do Mińska dotarło pierwszych 30 obserwatorów z Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 12:51

W sumie akredytowanych zostało około 900 zagranicznych obserwatorów. Wybory parlamentarne na Białorusi zaplanowano na tę niedzielę. Władze Białorusi nie ograniczyły liczby zagranicznych obserwatorów i - według zapewnień Centralnej Komisji Wyborczej - zrobią wszystko, aby ułatwić im pracę.

Większość z Polaków będzie pracować w rejonach grodzieńskim i brzeskim. Obecnie na Białorusi pracuje już 415 obserwatorów ze Wspólnoty Niepodległych Państw i 488 reprezentujących Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Mińska przyjechali także przedstawiciele komisji wyborczych z Litwy i Azerbejdżanu.

Według aktualnych danych Centralnej Komisji Wyborczej, o 110 mandatów poselskich ubiega się 265 kandydatów. "Komisję niepokoją zachowania niektórych polityków partii opozycyjnych, którzy zrezygnowali z kandydowania" - twierdzi szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidia Jermoszyna. "Tacy politycy oszukują wyborców" - cytuje Jermoszynę agencja Biełta. Według szefowej CKW "wybory będą uczciwe i demokratyczny - tak jak prowadzona do tej pory kampania wyborcza".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.