Facebook Google+ Twitter

Do nagrody Grammy nominowano..francuskie miasto

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-21 22:21

Francuskie miasto Aulnay-sous-Bois znalazło się niepodziewanie na liście kandydatów do muzycznych nagród Grammy Awards. Samorząd miejski jest współproducentem płyty z muzyką bluesową. Płyta ma szanse na zdobycie w styczniu jednej z tych prestiżowych nagród.

W merostwie Aulnay-sous-Bois pod Paryżem wiadomość o tym niezwykłym sukcesie miasta w roli producenta płytowego wywołała najpierw niedowierzanie, a zaraz potem wielką radość. Miasto jest rzeczywiście współproducentem bluesowej płyty nagranej w Chicago przez amerykańskich klasyków tego gatunku muzycznego. Płyta nosi tytuł "Chicago blues, a living history".

Ta przedziwna historia zaczęła się od tego, że w Aulnay-sous-Bois jest organizowany festiwal bluesowy, na który zapraszani są często amerykańscy artyści. Francuski producent postanowił wyprodukować płytę z udziałem tych muzyków. Skromna płyta kosztowała 40 tysięcy euro, a miasto dało producentowi połowę tej sumy.

Teraz mer jest dumny, że jego miasto nie będzie kojarzyć się już tylko z rozruchami sprzed paru lat, ale również z bluesem na najlepszym światowym poziomie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.