Facebook Google+ Twitter

Do Ostrołęki zjadą zdolni fotografowie z różnych stron Polski

W dniach od 1 do 4 października 2009, w rożnych miejscach Ostrołęki odbędzie się festiwal fotografii. To pierwsze tego typu wydarzenie w mieście nad Narwią.

"Made In China" jedna z fotografii prezentowanych na OFF – OSTROŁĘCKI FESTIWAL FOTOGRAFII / Fot. Piotr Wittman / piotrwittman.plMieszkanka Ostrołęki i absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - Małgorzata Mrozek, wpadła na pomysł fotograficznego rozruszania swojego miasta. Po wielu miesiącach pracy nad tym projektem powstała nazwa, zaproszono gości i mieszkańców miasta.

W dniach 1-4 października 2009 w rożnych miejscach Ostrołęki odbędzie się "OFF OSTROŁĘCKI FESTIWAL FOTOGRAFII" to pierwsza odsłona tego projektu, którego celem jest prezentacja różnych postaw artystycznych.

Do udziału w festiwalu zaproszono wielu młodych fotografów z całej Polski, a także aktywnie działających fotografów na terenie Ostrołęki. Będą oni prezentować swoje fotografie na indywidualnych wystawach, wykładach, spotkaniach autorskich. Podczas festiwalu zostaną przedstawione różnego rodzaju formy prezentacji fotografii: warsztaty, przeglądy portfolio, pokazy filmów, dyskusje, prezentacje multimedialne czy happeningi w przestrzeni miejskiej.

Każda taka akcja daje nam wiele pytań odnośnie działania samą fotografią w miastach, w których nie ma tradycji festiwalowych. Trzeba mieć nadzieję, że działania młodej absolwentki wpiszą się w tradycję kulturalną miasta nad Narwią.

Logo festiwalu / Fot. OFF - OSTROŁĘCKI FESTIWAL FOTOGRAFIIStrona OFF-u: www.off.ostroleka.pl
Program wystaw i prezentacji: www.off.ostroleka.pl/program

Podczas festiwalu będzie można posłuchać autora tego aurtykułu, który opowie o wyprawie do zamkniętej zony czarnobylskiej (kilka fotografii zostało opublikowanych na Wiadomościach24.pl) - 3 października 2009 o godzinie 13 w Galerii Ostrołęka.(info)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Canony :D zapraszam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

czy ja dobrze widzę, że to canony na tej Twojej focie? 3 to sobota, hmmmm... moze zapakuje psa do bagaznika i sie przejadę. Wezme Piotrka, to moze wreszcie, zobaczy, czyje zdjecia mi sie w ostatnio podobaja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Opowiem o "Czarnobylu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.