Facebook Google+ Twitter

Do Ostrowca Świętokrzyskiego powraca "Łyk kultury"

Podobnie jak w roku ubiegłym Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci i młodzież na pikniki odbywające się pod hasłem "Łyk kultury".

Tak było w ubiegłym roku w Parku Fabrycznym. / Fot. Krzysztof KrzakPierwszy z trzech pikników współfinansowanych z budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej w 2015 roku na zadanie pod nazwą "Łyk kultury". Pikniki profilaktyczno - artystyczne dla dzieci i młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego w miesiącu lipcu 2015 odbędzie się w poniedziałek, 13 lipca. Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki zaprasza w godzinach 14 - 19 do Parku Fabrycznego.

Głównym elementem pikników będzie "czytelnia otwarta", w której znaleźć można interesujące książki o sztuce, szeroko pojętej kulturze oraz o sposobach radzenia sobie z zagrożeniami współczesnego świata, takimi jak alkohol i narkotyki, kierowane do dzieci i młodzieży. Uczestnicy bezpłatnie będą mogli korzystać z czytelni przez pięć godzin trwania każdego z pikników. Czytelnicy znajdą dla siebie wygodne leżaki, by w komfortowych warunkach spędzić czas z książką.

Oprócz tego zorganizowanych zostanie sześć różnorodnych bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez animatorów kultury ze Stowarzyszenia Nie z tej Bajki, które rozbudzą kreatywność wśród dzieci i młodzieży. Tematyka warsztatów zaplanowana została tak, by każdy znalazł swoje pole ekspresji. Odbędą się następujące warsztaty: czytelnicze, animacji, malarsko - plastyczne (architektura Ostrowca Świętokrzyskiego oczami dzieci), prawno - historyczne, gier ulicznych (kapslowy "wyścig pokoju", "dwa ognie"), taneczne (zumba).

Kolejne "Łyki kultury" odbędą się w następnych dniach: we wtorek na terenie parku XXV - lecia PRL i w środę na Rynku w Denkowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To budujące, że są ludzie którym się najnormalniej w świecie "chce chcieć". Fajna inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwytliwa nazwa... - łyk kultury - na czasie. ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.