Facebook Google+ Twitter

Do pancerników lepiej nie strzelać

Zwierzątka znane jako pancerniki okazują się być zaprawdę pancerne. Boleśnie przekonał się o tym mieszkaniec stanu Teksas, który usiłował zastrzelić pancernika spacerującego po jego posiadłości. Kula odbiła się rykoszetem i trafiła strzelca

Pancernik długoogonowy (Dasypus novemcinctus). By Jerry Segraves (en:User:Jsegraves99) (http://www.fhwa.dot.gov/byways/photos/64102) [Attribution], via Wikimedia Commons / Fot. Jerry SegravesJedna z tych nieprawdopodobnych historii jakie zdarzają się na świecie, miała miejsce w amerykańskiej miejscowości Marietta, w stanie Teksas. Głównym bohaterem i pośrednim sprawcą wypadku był... pancernik. Oczywiście mowa o zwierzątku, które występuje głównie na terenach Ameryki Południowej, ale jego ekspansja zdążyła zaznaczyć swoją obecność w Stanach Zjednoczonych.

Według doniesień potwierdzonych przez Larry'ego Rowe'a, szeryfa hrabstwa Cass, odnotowano przypadek rannego mężczyzny, który próbował zastrzelić pancernika przechadzającego się po terenie jego posiadłości o 3 nad ranem, w czwartek (ok. 10 rano naszego czasu). Zwierzę okazało się być godne swej nazwy. Po oddaniu strzału kula odbiła się rykoszetem od pancerza intruza i trafiła mężczyznę w twarz.

Szeryf nie zdradził personaliów pechowego strzelca i zdawkowo zarysował szczegóły zdarzenia: "Jego żona została w domu. On wyszedł na zewnątrz i wziął swój rewolwer kalibru .38 [kaliber 9mm według miar europejskich - przyp. aut.] i wystrzelił trzy razy do pancernika". Twardy pancerz zwierzęcia okazał się być odporny co najmniej raz, po czym mężczyzna został ugodzony własną kulą w szczękę. Rannego przetransportowano drogą lotniczą do szpitala, gdzie został poddany operacji.

Nie wiadomo co stało się ze zwierzęciem. "Nie odnaleźliśmy pancernika" - oznajmił szeryf.

Pancerniki to zazwyczaj samotniki. Dotychczas opisano około 20 gatunków tych ssaków. Myli się ten, kto sądzi, że zwierzątko na krótkich nóżkach jest ślamazarne i nieporadne. Pancerniki potrafią dać drapaka z prędkością blisko 50 kilometrów na godzinę. Mimo doskonałego węchu są niewiele mniej ślepe od kretów. Równie dobrze potrafią pomnikowo zastygnąć w Pancernik długoogonowy (Dasypus novemcinctus). http://www.ipmimages.org/browse/detail.cfm?imgnum=5423146 / Fot. Rebekah D. Wallacebezruchu, jak skakać na niemal metrową wysokość. W obliczu zagrożenia zwijają się w kulę i żwawo toczą, ale należy wspomnieć, że tą umiejętnością mogą popisać się tylko niektóre pancerniki. Zwierzęta cechuje duże zróżnicowanie międzygatunkowe. Przykładowo pancernik długoogonowy potrafi wstrzymać oddech nawet na sześć minut, dzięki czemu może urządzać sobie dłuższe przeprawy przez wodę, czy spacery dnem strumieni.źródło: Reuters

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.