Facebook Google+ Twitter

Do PKW trafiło 106 zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych

Dziś zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych do Sejmu i Senatu. Państwowa Komisja Wyborcza przyjmowała zawiadomienia do godziny 16.15. Zarejestrowano 106 komitetów, z czego większość utworzono dla jednego kandydata w ramach jednomandatowych okręgów wyborczych do Senatu.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykSwoje komitety wyborcze zarejestrowali m.in. Krzysztof Piesiewicz, Edmund Klich, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Borowski oraz Robert Węgrzyn, który w sobotę zrezygnował z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej.
PKW zarejestrowała komitety wszystkich partii posiadających obecnie swoich przedstawicieli w parlamencie: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. Tylko Socjaldemokracja Polska nie utworzyła własnej listy, członkowie koła SdPl wystartują z list PO lub SLD.

Politycy SLD nowymi twarzami PO


Jedynie do Sejmu wystawi swoich kandydatów Ruch Palikota, zgodnie z programowym postulatem likwidacji Senatu. Z kolei wyłącznie o miejsca w izbie wyższej ubiegać się będzie Unia Prezydentów Miast pod szyldem "Obywatele do Senatu", a także Ruch Autonomii Śląska z uwagi na regionalny zasięg swojego komitetu.

Ponadto zarejestrowano komitety m.in.: Prawicy Rzeczypospolitej, Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80 oraz Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke. Już po tragicznej śmierci swojego przewodniczącego, Andrzeja Leppera, został zarejestrowany komitet ugrupowania Nasz Dom Polska - Samoobrona Andrzeja Leppera, założonego w ubiegłym roku.

Zgłoszenie do PKW powinny zatwierdzać podpisy wszystkich członków komitetu, a także co najmniej 1 tys. podpisów osób posiadających czynne prawo wyborcze do Sejmu (w przypadku wyborów do Senatu wymaganych jest 2 tys. takich podpisów). Nie ma obowiązku umieszczania imion i nazwisk kandydatów na listach poparcia, jednak osoby zbierające podpisy powinny okazywać wykaz kandydatów.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ck
  • ck
  • 23.08.2011 08:37

i chcę 106 debat to bedzie równosc

Komentarz został ukrytyrozwiń
eer
  • eer
  • 23.08.2011 08:22

Jakby nowa, burzliwa atmosfera a kandydaci - w większości, od lat ci sami. Wpisali się w pamięć swoimi wybrykami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.