Facebook Google+ Twitter

Do podhalańskich biur poselskich trafiają anonimy z pogróżkami

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-10-21 09:39

Po wtorkowych tragicznych wydarzeniach w łódzkim biurze poselskim, gdzie szaleniec zabił jedną osobę, a drugą poważnie ranił, w biurach podhalańskich posłów zapanował niepokój. Bo niemal wszędzie zdarzali się agresywni petenci, a także groźby pod adresem posłów. Szczególnie, gdy na Podhalu wiał halny. Dotychczas nikt jednak nie brał tego na serio.

Wiesława Komperda, która pracuje w biurze poselskim Edwarda Siarki z PiS, doskonale pamięta jednego z petentów z początku tego roku. - Zachowywał się roszczeniowo, nie chciał słuchać tłumaczenia, że sprawa wymaga zaznajomienia się z nią, i dlatego musi uzbroić się w cierpliwość - opowiada Komperda. - Musiałyśmy go długo przekonywać, zanim ochłonął i wysłuchał naszych argumentów.

Zdarzają się jednak wyborcy, którzy ani myślą czekać dłużej niż pięć minut na załatwienie swojej sprawy. W przypadku posłów Prawa i Sprawiedliwości straszakiem jest list-skarga na posła do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy straszą, że zaraz po wyjściu z biura zadzwonią na prezesowską komórkę.

Pracownicy zakopiańskiego biura posła Andrzeja Guta Mostowego podkreślają, że nie boją się o swoje życie, jednak przyznają, że wielokrotnie byli świadkami nieprzyjemnych sytuacji.

- Zdarzały mi się nieprzyjemne historie - zaznacza Marcin Kolasa, dyrektor biura zakopiańskiego posła Guta Mostowego - Czasem do posła przychodzą sfrustrowani ludzie, prosząc o pomoc. Są to jednak bardzo ciężkie przypadki. Rzadko udaje nam się pomóc. Wtedy zaczynają się wyzwiska. Nigdy jednak nie doszło do rękoczynów - opisuje Kolasa. - Czasem naprawdę nie jest nam do śmiechu. Zdarza się też, że odwiedzają nas sympatycy innych partii i w nieparlamentarnych słowach komentują prace Platformy Obywatelskiej, jak też i samego posła. Dostaliśmy również kilka anonimowych listów z pogróżkami.

Czytaj więcej: zakopane.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.