Facebook Google+ Twitter

Do Polski powróciły szczątki żołnierzy, poległych w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 13:08

Do Polski powróciły szczątki dwóch żołnierzy, poległych w piątek w Afganistanie. Samolot je wiozący wylądował w bazie lotniczej w Świdwinie na Pomorzu Zachodnim, gdzie trwa uroczystość powitania z udziałem generała broni Bronisława Kwiatkowskiego.

Dwaj żołnierze - starszy szeregowy Radosław Szyszkiewicz oraz starszy szeregowy Szymon Graczyk służyli w 5. pułku inżynieryjnym w Szczecinie. Zginęli 9 października w niebezpiecznej prowincji Wardak w środkowej części Afganistanu. Pod jednym z pojazdów typu MRAP, którym poruszali się z Ghazni do Bagram, eksplodowała mina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.10.2009 20:40

Niesprawiedliwość okrutna się dzieje!!! Gdy zginął w Afganistanie oficer, przez cały tydzień media w każdych wiadomościach na okrągło powtarzały informacje o śmierci Polskiego oficera. W uroczystości pogrzebowe zaangażowani byli najwyżsi przedstawiciele naszych Władz. Nie minęło kilka tygodni nieszczęście dotyka kolejnych dwóch naszych żołnierzy. Giną w Afganistanie od miny pułapki. Tu w mediach zaledwie skromne wzmianki o tej tragicznej śmierci. Wiem, że w każdej armii obowiązuje hierarchia stopnia, ale czy wobec śmierci jak ich dopada, nie stają razem w jednym szeregu i nie należy się taki sam splendor dla oficera, podoficera i szeregowca? Chociaż pośmiertnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.