Facebook Google+ Twitter

Do premiery konsoli PlayStation 3 pozostało 85 dni

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-21 10:46

Do premiery konsoli PlayStation 3 pozostało 85 dni. Zagraniczne serwisy internetowe prześcigają się w podawaniu wiadomości na jej temat, a polscy gracze czekają na starcie dwóch gigantów – firm Sony i Microsoft.

Microsoft, już w listopadzie, rozpocznie sprzedaż swojej konsoli Xbox 360. W tym samym miesiącu także Sony zapowiada światową premierę już trzeciej swojej konsoli PlayStation 3. Czyżby zanosiło się na bezpardonową rywalizację?
– Na pewno konkurencja wymusi zabieganie o klienta. Nie spodziewałbym się jednak szalonych obniżek cen gier czy samych konsol – mówi Tymon Smektała, redaktor naczelny miesięcznika o grach „Click”.

Kto wygra bój o polskiego gracza? Zwycięzcę na razie trudno typować. Pewne jest tylko to, że naprzeciwko siebie staną dwaj potężni gracze. Xbox 360 udowodnił już swoją wielkość, będąc najczęściej kupowaną konsolą nowej generacji. PlayStation 3 to dopiero specyfikacja techniczna. Ale na papierze nowa konsola Sony zapowiada się rewelacyjnie.

Ośmiordzeniowy procesor (Xbox 360 ma ich trzy), który jest szybszy aż 35 razy od tego zamontowanego w PlayStation 2 musi robić wrażenie. Jego częstotliwość – 3,2 GHZ, czyli tyle samo co układ zamontowany w urządzeniu Microsoftu już nie. Za to, według zapowiedzi przedstawicieli Sony, pod względem wydajności graficznej Xbox jest daleko w tyle. PlayStation 3 ma ją dwa razy lepszą. Ciekawostką, którą do tej pory nie mogła pochwalić się żadna inna konsola, jest także czytnik płyt Blu-ray. To nowy standard, który typowany jest na następcę DVD.

Co w nim jest takiego ciekawego? Pięciokrotnie większa pojemność. Na płycie DVD mieści się „zaledwie” 4,7 GB danych. Na dysku Blu-ray opracowanym przez Sony nawet 23 GB. Oznacza to, że twórcy gier będą mogli zamieszczać w nich więcej szczegółów, a dystrybutorzy filmów obrazy o dużo wyższej jakości.
Trudno dziwić się więc, że komputerowe serwisy prześcigają się w podawaniu nowych informacji o Sony PlayStation 3. Gorączka trwa. Podobno PS3 już jest gotowa i płynie do Europy.

(przem)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.