Facebook Google+ Twitter

Do Prokuratury Okręgowej wysłano zawiadomienie ws. Palikota

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-28 07:44

Z inicjatywy eurodeputowanej Urszuli Krupy do warszawskiej Prokuratury Okręgowej zostało wysłane zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Zawiadomienie ma związek z wywiadem udzielonym przez posła PO dziennikowi "Polska" 17 maja.

Zdaniem Urszuli Krupy w wywiadzie tym Janusz Palikot dopuścił się naruszenia trzech artykułów Kodeksy Karnego, dotyczących znieważenia kapłana, szerzenia oszczerstw i nienawiści do katolików oraz propagowania zachowań antykatolickich.

W uzasadnieniu eurodeputowana pisze, że w Janusz Palikot użył słów porównujących ojca Tadeusza Rydzyka do szatana, przedstawił go jako złodzieja oraz porównał do osób powszechnie uznanych za osoby o niskiej reputacji.
Zdaniem Urszuli Krupy pomówienie dyrektora i katolickiej rozgłośni o postępowanie, które poniża ją w opinii publicznej i naraża na utratę zaufania potrzebnego dla prowadzenia Radia, jest czynem bezprawnym, o wysokim stopniu społecznej szkodliwości, jest szerzeniem nieprawdy, nienawiści do innej rasy, narodu czy wyznawanej wiary.

Eurodeputowana Krupa zaznaczyła też w uzasadnieniu, że poseł Janusz Palikot systematycznie używa oszczerstw, bezcześci dobre imię kapłana, szkodząc Radiu Maryja i Kościołowi.

IAR/ www.urszulakrupa.pl /kl/dabr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.