Facebook Google+ Twitter

Do prokuratury zgłosiły się kobiety molestowane przez seksuologa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-27 20:21

Do poznańskiej prokuratury zgłosiły się dziś trzy kobiety, które - jak twierdzą - były molestowane seksualnie przez znanego poznańskiego seksuologa profesora Lechosława Gapika - dowiedziało się Radio Merkury Poznań. Wcześniej mówiły o tym w reportażu wyemitowanym w telewizji TVN. Profesor w czasie wizyt terapeutycznych, po wprowadzeniu pacjentek w stan hipnozy miał dotykać ich miejsc intymnych.

Dziś kobiety złożyły w prokuraturze zeznania i wnioski o ściganie. - Decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania zapadnie w przyszłym tygodniu - powiedziała Radiu Merkury rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. Aby prokuratura zajęła się przestępstwem molestowania seksualnego, potrzebny jest wniosek osoby pokrzywdzonej .


Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego zdecydował wczoraj o zawieszeniu Lechosława Gapika w prawach członka.

Profesor został też zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego przez rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.