Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11867 miejsce

Do Radzymina nareszcie dojeżdżać będą autobusy ZTM

Dwa lata negocjacji z Warszawą i ościennymi gminami. Dziesiątki zmienianych terminów uruchomienia i wreszcie jest. 17 października do miasta Radzymin dotrze pierwsza w historii linia ZTM.

Autobus na pętli Os.Victoria / Fot. strona UM RadzyminLinia 738 połączy warszawski Dworzec Wschodni z radzymińskim osiedlem Victoria. Najprostszą trasą dotrze tam przez Marki i Słupno. 8 tysięcy mieszkańców miasta będzie mogło skorzystać z usług ZTM, zamiast wybierać droższych, prywatnych przewoźników. Uroczystość otwarcia linii, która odbędzie się w poniedziałek na radzymińskim Placu Kościuszki będzie końcowym etapem prawdziwej drogi przez mękę.

O tym, że należy polepszyć komunikację ze stolicą, w Radzyminie mówiło się od dawna. PKS i linie prywatne nie zapewniały wystarczającego taboru ani standardu podróżowania. Również linia kolejowa wiodąca przez Legionowo kursowała nie częściej niż 3 razy dziennie. Pozostawało jedynie pytanie, jaką formę ma przybrać poprawa transportu.

Stowarzyszenie Radzymińskie Forum pod koniec 2007 r. wystosowało do ZTM pismo w sprawie uruchomienia linii do jednej z warszawskich pętli, wyprzedzając tym działaniem swój samorząd. - Ogromna część mieszkańców gminy, ze względu na niedużą odległość od stolicy znalazła w niej swoje zatrudnienie i miejsce edukacji. Już dziś jednak, przeważająca część wybiera własny samochód jako sposób dotarcia do pracy, zwiększając w sposób znaczny potoki samochodów na głównej drodze dojazdowej do Warszawy - argumentowało stowarzyszenie.

Do innych pomysłów mieszkańców zaliczyć należy powstanie osobnych linii do Załubic, Nadmy oraz przedłużenie linii nocnej z Marek do centrum miasta. Co ciekawsze, dwie pierwsze koncepcje zrealizowane zostały w postaci linii 734 i 740 jeżdżących na Żerań i Targówek, jeszcze na rok przed powstaniem 738.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.10.2009 20:49

Dwuletnia walka dała pozytywne efekty. Cieszę się z tego powodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy mnie ten fakt .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.