Facebook Google+ Twitter

Do Sejmu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-16 23:03

W imieniu posłów, ogień z Betlejem odebrał Bronisław Komorowski. Dziękując za Światło, marszałek Sejmu wspomniał czasy młodości, kiedy był harcerzem. To piękne światło łączy ludzi, tak jak harcerzy łączy płonące ognisko - mówił Komorowski.

Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego, harcmistrzyni Małgorzata Sinica tłumaczy, że Betlejemskie Światło Pokoju przypomina o braterstwie między ludźmi, a jego płomień symbolizuje miłość, nadzieję, dobro, ale przede wszystkim pokój na całym świecie. Naczelniczka ZHP dodaje, że ogień zapalony w Betlejem przekazują sobie z rąk do rąk skauci z różnych krajów i dlatego jego blask jest symbolem braterstwa.

Betlejemskie Światło Pokoju jest zapalane co roku w Grocie Narodzenia Pańskiego. Austriaccy skauci przywożą je do Europy i dzielą się nim ze skautami z sąsiednich krajów. Polscy harcerze otrzymują Światło od skautów słowackich, a potem dają je skautom z Litwy, Białorusi, Rosji i Ukrainy. W Polsce harcerze zanoszą Betlejemskie Światło Pokoju do kościołów, domów dziecka i domów pomocy społecznej, przekazują je przedstawicielom władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcom swoich miejscowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.