Facebook Google+ Twitter

Do siego roku!

Dobiega końca kolejny rok. Stoję przed lustrem i za pomocą osiągnięć współczesnej kosmetologii tuszuję ślady pozostawiane systematycznie przez mijający czas.

Tego typu zabiegi towarzyszą mi od lat, zmienił się jedynie ich cel. Przed osiągnięciem pełnoletniości zabiegałam o dodanie sobie wieku, czas ten jednak minął bezpowrotnie. Praca wykonywana przed lustrem po osiemnastym roku życia, w ostatnim grudniowym dniu, z roku na rok staje się coraz trudniejsza, a osiągane efekty mniej satysfakcjonujące. Pocieszający jest jedynie fakt,
że zabawa sylwestrowa zaczyna się późno, a panujący na salach balowych półmrok w połączeniu ze wznoszonymi toastami podnosi atrakcyjność wielu uczestników tej gorącej nocy, oczywiście tych, którzy nie przesadzą z ilością spożytych "urodotwórczych" procentów.

Pamiętać bowiem trzeba, że przesada w tym przypadku bywa zgubna i to niezależnie od wieku. Przesiąknięci nadmiarem alkoholu bez wątpienia stracą na atrakcyjności: zdewaluują się królewny, królewicze przypominać zaczną żaby, a karoce - w najlepszym przypadku zastąpione zostaną blatem stołu, na którym spoczną pogrążone w alkoholowym śnie głowy przemęczonych podnoszeniem kieliszków balowiczów.

Od zawsze mijający rok żegnam z żalem, bo wiem, co przyniósł i - dobry czy zły - był czasem, gdy lat miałam miej, a o tym nadchodzącym wiem tyle, że na pewno na mojej twarzy zostawi nowe ślady - na pewno trudniejsze do ukrycia.

Jak to mówią recydywiści: "rok nie wyrok", więc podobne refleksje dopadną mnie przed lustrem za kolejne dwanaście miesięcy i na pewno, gdy zapytam swoje zwierciadło: "lustereczko, lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na tym świecie?" – odpowie mi taktowne milczenie.

Nie będę się jednak zrażać. Idę balować. Nie ma bowiem co płakać nad rozlanym mlekiem, a raczej nad upływającym czasem, "trzeba z żywymi naprzód iść" i używać żywota, czego sobie i wszystkim autorom i czytelnikom W24 życzę - Do siego roku!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.