Facebook Google+ Twitter

Do Smolnika nie dojedziesz, do Balnicy - tak. Zmiany w Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej

Jak poinformował prezes Zarządu Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, w sezonie 2011 r. wstrzymane będą kursy pociągów do Smolnika (lipiec, sierpień w soboty i niedziele), wprowadzono natomiast dodatkowe kursy do Balnicy.

Jak informuje prezes zarządu BKL, Stanisław Wermiński, powodów tej decyzji jest kilka. Po pierwsze, kursowanie do Smolnika nie jest opłacalne m.in. dlatego, że koszenie torowiska na trasie Balnica - Smolnik to koszt około 20 tys. zł.

Konieczność oszczędzania wynika z faktu, że prowadzone są liczne remonty kapitalne (budynek stacyjny, parowozownia, parowóz KP 4, przebudowa wagonów).

Po drugie, prawie dwugodzinne przejazdy w jedną stronę w wagonach bez sanitariatów są często uciążliwe dla pasażerów. Wznowienie kursów uwarunkowane będzie dostosowaniem wagonów do dłuższych przejazdów.

Czytaj też: Może w Bieszczady?

Po trzecie, koncepcja kursowania kolejki do Łupkowa przez Smolnik przestała być aktualna, ponieważ PKP wstrzymało kursowanie pociągów osobowych na trasie Zagórz - Łupków.

Jednak niezależnie od tych decyzji, przejażdżka bieszczadzką wąskotorówką jest niebywałą atrakcją turystyczną nawet na skróconej trasie.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.