Facebook Google+ Twitter

Do szkół trafią informatory dotyczące dzieci przewlekle chorych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 18:23

Do szkół i przedszkoli trafią informatory na temat zasad postępowania z dzieckiem przewlekle chorym. Publikacje są efektem prac międzyresortowego zespołu do spraw przeciwdziałania dyskryminacji takich dzieci.

Na konferencji prasowej trzy panie minister: zdrowia, edukacji i pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania przekonywały, że dziecko przewlekle chore powinno mieć możliwość nauki i zabawy z rówieśnikami.

Pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania - Elżbieta Radziszewska podkreśliła, że przedszkolak lub uczeń z hemofilią, padaczką, astmą, cukrzycą nie musi być wykluczony z normalnego życia.

Minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że informatory, które trafią do przedszkoli i szkół mają
wskazać nauczycielom, co robić w przypadku zaostrzenia choroby. Jak postępować w przypadku napadu padaczki, duszności i jak obsłużyć pompę insulinową u dziecka z cukrzycą.

Minister edukacji Katarzyna Hall zwróciła uwagę, że szkoła powinna być miejscem bezpiecznym, przyjaznym i dostosowanym do potrzeb każdego dziecka.

Materiały informacyjne zostały przygotowane w ramach rządowego programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła". Cały nakład 35 tysięcy kompletów trafi do każdego przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.