Facebook Google+ Twitter

Do szkoły bez mundurków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 09:55

Około sześciu milionów uczniów ropoczyna rok szkolny. Dzieci, młodzież i nauczycieli czeka wiele zmian- nie będzie już obowiązku noszenia mundurków, a nauczyciele będą mieli wiekszą swobodę w wyborze podręczników i programów nauczania.

Sejm obecnej kadencji zdjął kontrowersyjny nakaz jednolitego stroju szkolnego dla podstawówek i gimnazjów wprowadzony przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha. Dyrektorzy szkół mogą mundurki pozostawić, ale tylko jeśli zgodzą się rodzice i uczniowie. W tym roku przestaje też obowiązywać ograniczenie w wyborze podręczników, które wprowadziła poprzednia koalicja rządząca. Minister edukacji Katarzyna Hall zmniejszyła też listę obowiązkowych lektur z języka polskiego. Część tytułów, w tym powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis" i "Potop" znajdą się teraz na liście lektur uzupełniających. Nauczyciele mogą je omawiać z uczniami ale nie muszą.

Nowością jest też przepis, że jeśli uczeń nie przyjdzie na ponad połowę lekcji i nie usprawiedliwi tych nieobecności będzie to traktowane jako niespełnienie obowiązku szkolnego. Rodzice wagarowiczów mogą się spodziewać wizyty policji i kar pieniężnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.