Facebook Google+ Twitter

Do szkoły już w poniedziałek. Co czeka uczniów?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-01 08:02

Choć dziś 1. września i zwykły roboczy piątek, uczniowie i nauczyciele mają jeszcze wakacje! Pierwszy dzwonek zabrzmi dla uczniów i nauczycieli dopiero w poniedziałek, 4 września. Szkoła przywita młodzież zmianami.

Patrycja i Weronika nie spieszą się z szykowaniem do szkoły. Na razie na obłożone książki i zeszyty ponaklejały podpisane wizytówki. Fot. Express Illustrowany Nowy rok szkolny to aż 111 dni wolnych i... tylko 183 dni nauki! Po nich wakacje – równe 70 dni laby!

Mundurki: reaktywacja


Minister edukacji Roman Giertych przypomniał ostatnio szkołom o mundurkach. Pomysł ma tyle samo przeciwników, co entuzjastów. W Łodzi mundurkami szczyci się I Liceum Ogólnokształcące. Jednakowe bluzy noszą także uczniowie 42 Gimnazjum. Uniformy w nowej atrakcyjnej wersji mają się pojawić także w Szkole Podstawowej nr 7, na razie dla pierwszoklasistów.

– Znajdzie się na nich logo szkoły i znaczek klasy: sportowej, teatralnej i europejskiej – mówi dyr. Jarosław Krajewski.

Po angielsku w I klasie


Wszystkie łódzkie pierwszaki będą się uczyć angielskiego. To za sprawą udziału w nieobowiązkowym jeszcze projekcie wprowadzonym przez ministerstwo.

– Wszyscy chcielibyśmy, żeby program był kontynuowany w następnych latach – podkreśla Iwona Jędrzejczak, wicedyrektor wydziału edukacji w UMŁ.

– Początki są najważniejsze – uważa Ewa Botwicz, anglistka w XXIX LO. – Zwłaszcza że już za trzy lata pierwszy egzamin z języka obcego obowiązkowo będą pisać absolwenci gimnazjów.

Nowości na nowej maturze


Maturzystów 2007 czekają zmiany. Będą mieć więcej czasu na decyzję o wyborze przedmiotów – ostateczne deklaracje złożą w grudniu, a we wrześniu tylko wstępne. Ci, którzy zechcą zdawać egzamin rozszerzony, podejdą do niego od razu, bez konieczności rozwiązywania testu podstawowego. Egzaminatorzy będą mieć mniej sprawdzania, a maturzyści szybciej poznają wyniki (dotąd czekali na nie aż miesiąc!).

(mj) – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.