Facebook Google+ Twitter

Do trzech razy CV

Rynek pracy to labirynt. Na każdego, kto zdoła go przebyć, czeka ciekawe stanowisko i satysfakcja z pracy. Tych, którzy zabłądzą, spotka wypalenie i frustracja. Co zrobić, by nie zgubić się na tej krętej i pełnej pułapek drodze?

Targi pracy / Fot. Olgierd GórnyWażny jest pierwszy krok, czyli wybór odpowiedniej formy Curriculum Vitae (CV). CV to dokument, za pośrednictwem którego pracodawca po raz pierwszy styka się z kandydatem, a tak naprawdę z setkami kandydatów. Sterty CV zalegają w działach kadr. Dlatego ich forma jest często pierwszym czynnikiem decydującym o odrzuceniu kandydatury lub skierowaniu jej do dalszego rozpatrzenia. Jeśli jest ona aż tak ważna, to co należy zrobić, by mieć największe szanse na sukces? Trzeba zdecydować się na jeden z 3 typów CV. Do wyboru jest skill CV, CV funkcjonalne lub standardowe chronologiczne.

Gdy brak doświadczeniaCiekawym rodzajem dokumentu rekrutacyjnego jest tzw. CV umiejętnościowe, z angielskiego - skill CV. Jest ono przeznaczone dla kandydatów bez doświadczenia zawodowego lub z krótką historią zatrudnienia. Forma dokumentu pozwala zaprezentować umiejętności osoby ubiegającej się o pracę i przekonać pracodawcę, że pomimo braku doświadczenia, posiada ona odpowiednie kwalifikacje.

Forma skill CV pozwala szybko zapełnić czystą kartkę informacjami na nasz temat. Trzeba jednak pamiętać, że każde CV powinno być przygotowywane w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. Nie warto prezentować wszystkich umiejętności, jakie przyjdą do głowy. Należy uczciwie przeanalizować, które naprawdę posiadamy i które będą przydatne podczas wykonywania zadań na konkretnym stanowisku.

Następie należy opisać swoje mocne strony. W części atuty, kandydat może udowodnić, że to on jest idealnym pracownikiem. Może również opisać, dlaczego tak uważa oraz wymienić swoje najważniejsze zalety.

W drugiej części dokumentu, należy opisać konkretne umiejętności, które są istotne z punktu widzenia pracodawcy i prezentowanego stanowiska. W przypadku skill CV, należy podzielić umiejętności na tzw. twarde i miękkie. Pierwsze związane są z konkretną wiedzą kandydata lub doświadczeniem. Drugie dotyczą sposobu pracy, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i pracy w zespole.

Przykładowe skill CV

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Masz rację Adrianie, dobrze napisane CV może zdziałać cuda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.