Facebook Google+ Twitter

Do trzech razy sztuka?

Dziś o godzinie 10.45 rano funkcjonariusze radiowozu, w którym jechał komendant sieradzkiej policji, zatrzymali do kontroli pojazd marki KIA. Jak się okazało kierowca tego samochodu prowadził pod wpływem alkoholu i bez ważnego prawa jazdy.

Podczas rozmowy telefonicznej z komendantem Janem Matusiakiem, z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, dowiedziałem się, że policjanci jechali radiowozem z Sieradza do Biskupic. Na ul. Sikorskiego, która prowadzi do drogi krajowej nr 12, zatrzymali pojazd marki KIA.

- Kiedy zrównaliśmy się z tym pojazdem, moją uwagę zwrócił kierowca. Po krótkiej wymianie zdań z naczelnikiem ruchu drogowego, aspirantem sztabowym Januszem Grdeniem, stwierdziliśmy, że należy zatrzymać ów pojazd do kontroli - powiedział mi komendant Jan Matusiak. - Zajechaliśmy im drogę. Wysiadłem z samochodu i wyciągnąłem kierowcę z pojazdu. Następnie go obezwładniłem, kładąc jego ręce na dachu samochodu. Zabrałem mu oczywiście kluczyki od auta - dodaje Matusiak.

W samochodzie marki KIA prócz kierowcy jechało jeszcze dwóch pasażerów. Kierowca w chwili zatrzymania miał we krwi około 4,5 promila alkoholu. Pasażerowie byli również pod wpływem alkoholu.

Zatrzymany kierowca po raz pierwszy za prowadzenie po pijanemu został zatrzymany 9 listopada 2005 roku. Orzeczeniem sądu, otrzymał on zakaz prowadzenia pojazdów do 9 listopada 2008 roku. 11 czerwca 2006 roku została zatrzymany po raz drugi i wówczas sąd orzekał o zabraniu prawa jazdy do 6 listopada 2011 roku.
Dziś ten sam kierowca został zatrzymany po raz trzeci.

Gdyby nie został zatrzymany, kierowca wraz z pasażerami najprawdopodobniej wjechałby na drogę krajową nr 12 Sieradz - Wrocław. Na tej, jednej z głównych arterii miejskich, w ciągu dnia porusza się około 22 tys. pojazdów. Tam mogłoby dojść do poważnego wypadku z udziałem pijanego.

Razem z komendantem w samochodzie jechali jego zastępca podinspektor Dariusz Dworczak, naczelnik ruchu drogowego - aspirant sztabowy Janusz Grdeń oraz rzecznik KPP w Sieradzu Paweł Chojnowski.

Pijani kierowcy to plaga polskich dróg. Na szczęście społeczeństwo coraz bardziej zwraca uwagę na dość nietypowe zachowania kierowców na drodze i zgłasza tego typu wypadki na policję.


Poniżej statystyki wypadków oraz liczba zabitych i rannych na drogach w powiecie sieradzkim na przestrzeni 5 lat:

2003 r. - wypadki (84), zabici (16), ranni (100)
2004 r. - wypadki (81), zabici (10), ranni (94)
2005 r. - wypadki (80), zabici (18), ranni (99)
2006 r. - wypadki (69), zabici (12), ranni (89)
2007 r. - wypadki (87), zabici (17), ranni (108)

W tym roku jest to już 184 osoba zatrzymana pod wpływem alkoholu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

ok Maciej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wypowiadam się na temat pałowania nie byłem świadkiem tego, a co do pianych kierowców powinni być traktowani jak pospolici bandyci, bo żaden pieszy nie ma z nimi szans jak dojdzie do wypadku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za małe kary dla bandytów za kółkiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro już dwa razy miał wyrok za to i nic go to nie nauczyło, bo nadal jeździ po pijaku, to takie wstrząśnięcie nim przy zatrzymaniu na pewno nie zaszkodzi. Wiem, że policjant który go obezwładniał nie wiedział od razu że to recydywa ale na pewno od razu widział w jakim stanie kierowca prowadzi ( 4.5 promila!). Do takiego gościa zwykłe "proszę wysiąść z auta" to zdecydowanie nie pasuje. Na "glebę”,dwa razy pałą i dopiero rozpocząć dalszą procedurę! Takiego jestem zdania, bo dużo jeżdżę i nie raz miałem do czynienia z pijanymi uczestnikami ruchu drogowego i uważam ze nie powinno być dla nich żadnych przywilejów. + za relację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale myślę, że mimo to plus się należy Zbyszku:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem dokładnie, jakie są przepisy w tej sprawie, ale takie zachowanie policjanta wg. mnie jest jak najbardziej prawidłowe. I nie ma się tu co rozwodzić nad istniejącymi przepisami i tym czy policjant zinterpretował je prawidłowo. Jeśli ten pijany kierowca skrzywdziłby kogoś z Twoich bliskich, podejrzewam, że gdybyś miał go w zasięgu ręki, prawo nie byłoby wówczas dla Ciebie priorytetem. Pamiętajmy, że pijany kierowca to przestępca i bez przesady, nie doszukujmy się w każdej interwencji policji jakiś błędów. Oczywiście, nie brakuje sytuacji, kiedy należy im je wytykać, ale nie generalizujmy i nie popadajmy w skrajności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.