Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29559 miejsce

Do trzech razy sztuka: Magnolia Park otwarto tydzień później

We Wrocławiu otworzono nową, trzecią w tym roku galerię handlową. Niestety, również i tym razem nie obeszło się bez problemów i opóźnień.

Galeria handlowa Magnolia Park, wejście od ul. Legnickiej. / Fot. Marta SzloserNieukończone prace budowlane, brak zezwoleń właściwych instytucji, przesuwanie terminu oficjalnego otwarcia - takie problemy dotyczące nowo powstających centrów handlowych nie dziwią już mieszkańców Wrocławia. Powoli stają się pewnego rodzaju tradycją. Dlaczego?

Wszystko zaczęło się od galerii handlowej Arkady Wrocławskie (przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Swobodnej; powierzchnia całkowita to ok. 100 tys. m kw., trzy piętra, 130 sklepów i restauracji). Budowa nie została ukończona w terminie, ale datę otwarcia przesunięto tylko o trzy dni, z 25 na 28 kwietnia 2007. Gdy pierwsi klienci pojawili się w środku, galeria otrzymała już wszelkie potrzebne pozwolenia.

Galeria handlowa Magnolia Park. / Fot. Marta SzloserPóźniej przyszła kolej na Pasaż Grunwaldzki (przy pl. Grunwaldzkim; powierzchnia całkowita to ok. 130 tys. m kw., cztery piętra, 200 sklepów i restauracji). Pasaż otwarto w wyznaczonym terminie, czyli 4 kwietnia 2007, i to bardzo hucznie. Po około trzech godzinach galerię zamknięto, a wszystkich odwiedzających wyproszono (na otwarcie czekało około 4 tys. osób, niektórzy stali pod drzwiami całą noc). Powód? Brak pozwolenia od inspekcji budowlanej. Kolejne otwarcie odbyło się 21 kwietnia, liczba klientów była jednak znacznie mniejsza.

Z plakatów i ulotek sklepów najnowszej galerii handlowej Magnolia Park (przy u. Legnickiej, w miejscu dawnej rzeźni; powierzchnia całkowita 240 tys. m kw., dwa piętra, 250 sklepów i restauracji) można się było dowiedzieć, że oficjalne otwarcie nastąpi 18 października. Część osób trzymała kciuki, żeby tym razem wszystko się udało, inni po cichu liczyli na to, że sprawiedliwości stanie się zadość i również to otwarcie nie dojdzie do skutku w terminie. Rację mieli ci drudzy. Największa galeria handlowa została oddana do użytku publicznego z tygodniowym opóźnieniem, a brak informacji na temat nowej daty otwarcia spowodował, że tłumów nie było. Można było w spokoju zjeść lody, które rozdawały hostessy. Wśród różowych gadżetów rozdawanych klientom znalazły się smycze, kadzidełka, notesy na lodówkę i... płaszcze przeciwdeszczowe.

Galeria handlowa Magnolia Park, po lewej fragment ścianki wspinaczkowej. / Fot. Marta SzloserA co z atrakcjami? Arkady Wrocławskie mają akwarium wysokie na dwanaście metrów, w którym pływają między innymi rekiny czarnopłetwe. Magnolia Park proponuje swoim klientom coś innego... Oprócz kina, sklepów, restauracji itp. jest tu ściana wspinaczkowa, wielofunkcyjne boisko, amfiteatr oraz fontanny i mostki. Przed wejściem znajduje się duży plac z ławkami, stanowiskami gastronomicznymi, jest także ogród oraz plac zabaw dla dzieci.

W czasie pierwszej wizyty w Magnolii najbardziej podobało mi się to, że dostałam dwa gustowne, różowe płaszczyki przeciwdeszczowe (śmiech), czego i Wam wszystkim życzę. I z niecierpliwością czekam na kolejne wrocławskie "otwarcia z opóźnieniem".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

W jednym ze sklepów Magnolii zerwał się podwieszany sufit. Nikomu nic się nie stało, sklepu nie zamknięto. Ech... szkoda gadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehehhehe
no:)
cos w tym jest!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a więc mamy kolejne terrarium dla ludzi;]
niczym kościoły ileś wieków temu.
no cos w tym jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a to wczoraj chyba było a nie dziś :/

Więc trochę spóźnione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, masz rację! Cóż za niedopatrzenie. Może podświadomie "wypromowałam" Arkady, bo mieszkam niedaleko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - to już nowa świecka tradycja - otwarcie przez zamkniecie :) Może się czepiam, ale 4 kwietnia jest przed 25. Plus za Wrocław na jedynce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, nawet dla nierodowitej Wrocławianki. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.