Facebook Google+ Twitter

Do trzech razy sztuka. PGE Skra Bełchatów walczy w Final Four

17-18 marca, odbędzie się Turniej finałowy siatkarskiej Ligi Mistrzów. To już trzeci Final Four którego gospodarzem będzie PGE Skra Bełchatów oraz miasto Łódź.

Jeśli apetyt rośnie w miarę jedzenia, to aż strach pomyśleć do jakich rozmiarów urósł apetyt kibiców bełchatowskiej drużyny, którzy podobnie jak cała siatkarska Polska czekają na poważny, międzynarodowy sukces PGE Skry Bełchatów.

Najwyższy czas zapisać się złotymi literami w historii europejskiej siatkówki klubowej. Wszyscy mają nadzieję, że trzecie podejście bełchatowskiej Skry okaże się przełomowe i uda się jej wreszcie dotrzeć do ścisłego finału, a tam powalczyć o zwycięstwo.

W najbliższy weekend, gospodarzom przyjdzie zmierzyć się w półfinale z tureckim Arkasem Izmir, zaś drugą parę tworzą zeszłoroczni finaliści - Trentino PlanetWin365 oraz Zenit Kazań.

Bełchatowianie mają już na swoim koncie dwa brązowe medale siatkarskiej Ligi Mistrzów. O ile ten z 2008 roku można zaliczać w kategorii sukcesu, to ten z 2010 należy traktować z dużym przymrużeniem oka.

Pierwszy, łódzki Final Four był debiutem Skry na dużej, międzynarodowej imprezie, a miejsce na podium- miłym zaskoczeniem. Skoro ta Skra sprzed czterech lat potrafiła bić się jak równy z równym z gwiazdami z Kazania i pokonać w meczu o 3. miejsce utytułowany Sisley Treviso, to dwa lata później z grą mistrzów Polski wiązane były dużo większe oczekiwania. Niestety, gładka przegrana z moskiewskim Dynamem i wygrana ze słowackim kopciuszkiem, pozostawiła we wszystkich bardzo duży niedosyt.

Wnioski nasuwają się same i trzeba o tym mówić głośno. Sukcesem będzie można nazwać tylko i wyłącznie zwycięstwo Skry w Lidze Mistrzów. Każdy inny rezultat będzie traktowany jak niepowodzenie. Nawet ewentualny srebrny medal. Z całym szacunkiem dla naszych półfinałowych rywali. Bełchatowianie to dużo wyższa półka i nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem siatkarzy z Izmiru. Skra to firma znana na całym świecie, której jednak brakuje głośnych, europejskich zwycięstw. Czas najwyższy to zmienić, bo jeśli nie teraz, to kiedy?

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.