Facebook Google+ Twitter

Do więzienia za miłość? Witajcie w Ugandzie!

“Homoseksualizm jest sprzeczny z wolą bożą”- to przekonanie pozwoliło podpisać Yoweri'emu Kagucie Museveni'emu - prezydentowi Ugandy, ustawę wymierzoną przeciwko homoseksualistom, która wzbudza na całym świecie oburzenie.

 / Fot. Stephen Morrison PAP/EPAProjekt ustawy trafił do parlamentu z rąk posła Davida Bahati z najsilniejszej obecnie partii politycznej w kraju Narodowego Ruchu Oporu.

W myśl nowego prawa, osoby homoseksualne popełniają przestępstwo i są zagrożone karą dożywotniego więzienia. Przed spędzeniem całego życia za kratkami uchronić może tylko poddanie się przymusowej terapii, mającej "nawrócić grzeszników na prawidłową drogę".
Społeczeństwo zobowiązane jest informować władze, jeśli zauważy w swoim otoczeniu jakiekolwiek zachowania homoseksualne.

Za “ukrywanie” homoseksualistów grozi 7 lat więzienia. Zabronione jest również wchodzenie w jakiekolwiek układy handlowe z osobami "podejrzanymi" o homoseksualizm. Do więzienia trafić można także np. za wynajmowanie mieszkania gejowi czy lesbijce. Zaś za "promocję homoseksualizmu" można trafić za kratki na 5 lat.

Kampanią wymierzoną w osoby o odmiennej orientacji seksualnej kieruje ugandyjski Minister do spraw moralności James Nsaba Buturo, który próbuje także prawnie usankcjonować zakaz noszenia krótkich spódniczek przez kobiety.

Ustawa dyskryminuje również osoby zarażone wirusem HIV. Nosiciele tej choroby nie mogą podejmować współżycia seksualnego-
złamanie zakazu karane jest śmiercią. Złamanie obu przepisów poza granicami Ugandy jednoznaczne będzie z wystąpieniem rządu o ekstradycję swego obywatela podejrzanego o "przestępstwo".

W całej Afryce dochodzi do jawnego i prawnie usankcjonowanego dyskryminowania osób o orientacji homoseksualnej. W Somalii, zarówno geje, jak i lesbijki są publicznie kamieniowani, słynną stała się także wypowiedź prezydenta Zimbabwe, pana Mugabe, który określił homoseksualistów mianem jednostek "gorszych od psów i świni" oraz "obrażających godność ludzką".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.10.2010 22:32

A podobno żyjemy wszyscy w XX wieku. Nie to nie prawda. Może w Europie. Bo są regiony gdzie istnieją jeszcze średniowieczne praktyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Współczuję homoseksualistom w Afryce. Dożywocie za bycie homoseksualistą? Chore. Radziłbym słuchać trochę bardziej zdrowego rozsądku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spoko, wygrają.

Jak istnieje coś takiego jak "Siostry nieustającego zaspokojenia" to nie ma co panikować.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.