Facebook Google+ Twitter

Do wzięcia 2 tys. zł na działanie w środowisku lokalnym

Jeżeli lubisz robić coś dla innych, masz od 15 do 20 lat i mieszkasz na terenie warszawskich Bielan, możesz dostać dofinansowanie swego projektu!

Logo Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. / Fot. www.pcyf.org.plZ inicjatywy Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, Bielańskiego Ośrodka Kultury, Towarzystwa "Przywrócić Dzieciństwo" i Międzynarodowej Akademii Wolnego Uniwersytetu w Berlinie powstał program "Moje Działanie". Jego celem jest aktywizacja młodzieży poprzez wykorzystanie wolontariatu. Brzmi skomplikowanie, ale to bardzo proste!

Wystarczy, że grupa co najmniej czterech osób w wieku od 15 do 20 lat zamieszkująca Bielany (niekoniecznie zameldowana na terenie tej dzielnicy) ma pomysł na zorganizowanie czegoś dla dzieci, kolegów czy sąsiadów. Przygotowane projekty muszą być związane z designem, tańcem, muzyką, fotografią lub filmem. Proponowane działania nie mogą trwać dłużej niż 2 miesiące a ich budżet nie przekraczać 2 tys zł.

Ważne jest również to, że projekty muszą być przygotowywane i realizowane wyłącznie przez młodych ludzi! Grupą nie może kierować osoba dorosła! "Moje działanie" składa się z trzech edycji. Pierwsza jest już zakończona, natomiast wnioski do kolejnych należy składać do 25 listopada i do 29 stycznia. Jak poinformował nas Tomasz Hadam z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży podczas każdej edycji
wspieranych jest 10 pomysłów młodzieżowych, a zatem cały program obejmie wsparcie 30
lokalnych inicjatyw.

Młodzież, która wygrała w pierwszej edycji już realizuje swoje projekty. Przykładowo jedna z grup zorganizowała warsztaty z pierwszej pomocy medycznej. Mają oni w zamyśle nakręcenie filmu szkoleniowego, który ma być pomocą dydaktyczną na przyszłość.

Kolejna grupa zorganizowała warsztaty break dance. Natomiast grupa uczniów z LII LO im. W. Reymonta dla pozostałych ze szkoły przygotowała we współpracy z profesjonalistami warsztaty dziennikarskie.

Jako że większość osób biorących udział w "Moim działaniu" jest niepełnoletnia, gotówka na projekt nie jest im wręczana bezpośrednio. - Procedura finansowania pomysłu wygląda następująco: z grona osób realizujących dany pomysł wybierany jest lider grupy (wybiera go oczywiście młodzież, a nie Fundacja). Lider grupy podpisuje z Fundacją umowę o świadczeniu usług wolontariackich. Zobowiązuje się on do realizacji pomysłu objętego wsparciem Fundacji, a Fundacja zapewnia finansowanie materiałów i innych środków potrzebnych do zrealizowania danej inicjatywy. Pieniądze nie są zatem przekazywane grupie bezpośrednio "do ręki" - grupa określa jakie materiały trzeba kupić i/lub jakich instruktorów zatrudnić, a Fundacja samodzielnie załatwia te sprawy. Taki sposób finansowania realizacji pomysłu odciąża młodych ludzi od konieczności przygotowania rozliczenia finansowego - mówi Tomasz Hadam.

Więcej na temat "Mojego działania" na na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.