Facebook Google+ Twitter

Do zobaczenia na naszej-klasie

11 milionów. Tylu użytkowników należy do społeczności naszej-klasy. Wszyscy oni wgrali na serwery portalu ponad pół miliarda zdjęć. Sam Krajowy System Informacji Policji posiada w swojej bazie danych informacje o 8,5 mln osób.

Portale społecznościowe - to chwilowy trend czy już uzależnienie? A może jedno i drugie, bo w dzisiejszych czasach, gdzie wymówką jest ciągły pęd i konieczność jeszcze cięższej pracy, łatwiej i taniej jest się spotkać i porozmawiać w internecie przy okazji komentowania nowego zdjęcia, z wczasów szkolnego kolegi.

Ale portale społecznościowe to nie tylko pokazywanie jak, kiedy i gdzie się spędziło wczasy, święta czy gdzie i z kim piło piwo. To także gonitwa za jak największą liczbą znajomych chociażby tych, z którymi zamieniliśmy dwa słowa. A jeśli i tych było mało, to zawsze do grona swoich znajomych możemy zaprosić postaci fikcyjne, stając się chociażby przyjacielem fanem Rysia z "Klanu". Coraz to nowe opcje, dają nam więcej możliwości. Dla osób, które chciałyby zaistnieć jako fotografowie, istnieje możliwość, aby ich znajomi ocenili jakość ich zdjęcia w skali 1-5. Aby potwierdzić swoją ocenę na temat zdjęcia, można dodatkowo umieścić do niego szczery komentarz, na temat odmienionej koleżanki ze szkolnej ławy. Gdyby tego było mało, jeśli któryś kolega bądź koleżanka wzbudza większą naszą sympatię możemy podarować jej smaczną wirtualną czekoladę.

Czy rodzi nam się społeczeństwo jednocześnie tak zamknięte i tak otwarte, że większą część naszego życia przenosimy do sieci, a nasi najbliżsi mogą powoli zapominać o smaku czekolady otrzymanej z okazji urodzin i cieszyć się, że kolejny lany poniedziałek będzie całkowicie suchy. A na pytanie: ”gdzie się podziały nasze wspomnienia tamtych szalonych wspaniałych lat”? - będzie jedna odpowiedz - na naszej-klasie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Odnalazła mnie za pośrednictwem Internetu koleżanka ze szkoły średniej. Wymyśliła sobie, że zorganizuje realne spotkanie absolwentów liceum, do którego chodziłyśmy. Kontakt do wyznaczonego terminu owego spotkania miał być utrzymywany między nami w Naszej Klasie. Wypadało się zarejestrować na tym portalu, co uczyniłam, jednak po spotkaniu realnym z moimi kolegami - z Portalu "Nasza klasa" wyniosłam się natychmiast. Dlaczego? Ano dlatego, że to, co zobaczyłam w realu, czyli na owym koleżeńskim spotkaniu, bardzo różniło się od tego, co mi zaprezentowano w wirtualu - czyli w Naszej Klasie. I na tym pewnie zasadza się podstawowa różnica między kontaktami z naszymi znajomymi w świecie realnym, a kontaktami w świecie wirtualnym. Przyznam, że jednak preferuję i będę preferować kontakty realne. W czasie takich spotkań nie pije się wirtualnej kawy czy herbaty i nie pałaszuje wirtualnych ciasteczek, nie mówiąc już o wirtualnych wiązankach kwiatów, wręczanych nam przy okazji różnych rocznic, jubileuszy i innych ważnych uroczystości. Konkludując - Portal "Nasza Klasa" to w gruncie rzeczy tylko swoisty erzac, albo jak kto woli - surogat relacji międzyludzkich w swej wielomilionowej masie. I smutne to i śmieszne zarazem. Ech... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest ok, w sytuacji gdy dzięki niej masz mozliwość utrzymywania kontaktów ze znajomymisama dzięki niej mam kontakt z wieloma osobami z lat szkolnych, ale chodzi bardziej o ludzi, dla których nasza klasa stała się obsesją i częścią życia. W chwili kiedy ktoś odwiedza portal co godzinę, żeby sprawdzić nowe opinie o swoim zdjęciu, jednoczesnie wrzuca nowe zdjęcia nie dlatego żeby pokazać znajomym co u niego słychać, a tylko po to, żeby pokazać jak mu się powodzi. tacy ludzie wrzucają po kilkanaście zdjęć niczym nie różniących się od siebie, najczęściej jeszcze wykonanych przez siebie, mają po kilkaset znajomych, a tak na prawdę znają dobrze niewielki odsetek z nich. Sama idea ns była ok, ale jak pewnego pięknego dnia z bratem zobaczyliśmy że można wysłać swojemu znajomemu ...wirtualne rajstopy za 2 zł to stwierdziliśmy, że trochę się stoczyła;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem Waszego oburzenia. Wydaje mi się, że nasza-klasa to następstwo wirtualizacji naszego codziennego życia. Starszych ludzi jakoś mnie do tego ciągnie ale młodzi - sami popatrzcie. Czy korzystanie z NK oznacza zamknięcie się na innych, zapomnienie o szkolnych przygodach? Nie! Właśnie dzięki NK można utrzymywać stały kontakt z najlepszymi kumplami, koleżankami. Zawsze też można sobie przypomnieć stare znajomości. Osobiście uważam, że NK jest ok i nie widzę w jej działaniu nic złego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram mojego przedmówcę. To chyba mówi wszystko za siebie i nie wymaga komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.06.2009 22:16

"11 milionów użytkowników należy do naszej-klasy, Krajowy System Informacji Policji posiada w swojej bazie danych informacje o 8,5 mln osób"

Najlepszy tekst :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.