Facebook Google+ Twitter

Do zobaczenia, za rok

Współautorzy: Patryk Szczerba Aleksander Kast

- Chcieć, to móc! - powiedziała nasza koleżanka Ewa Kowalska, przejmując realizację inicjatywy Jacka Pisuli zorganizowania spotkania dziennikarzy obywatelskich w Trójmieście.

Żuraw Gdański / Fot. Stefania NajsarekI stało się! W oznaczonym terminie, choć innym niż początkowo planowano miejscu, bo przy zabytkowym Żurawiu Gdańskim, do spotkania doszło. Nie wszyscy zgłaszający wolę uczestnictwa przybyli; kilkorgu uniemożliwiły to ważne sprawy osobiste. Z niekłamaną radością powitaliśmy cenionego autora i życzliwego kolegę, ofiarnie wspomagającego niektórych w doskonaleniu warsztatu dziennikarskiego - Maćka Lewandowskiego, który zawitał do nas ze Szkocji.Małgosia Michnowicz i Patryk Szczerba / Fot. Stefania Najsarek Doceniając jego obecność, w geście sympatii obdarowaliśmy go pamiątkowym drobiazgiem z podpisami uczestników spotkania.

W redakcji MM. Od lewej Patryk Szczerba, Gosia Mrozek, Gosia Michnowicz, Maciek Lewandowski, Łukasz Stafiej i u dołu Ewa Kowalska / Fot. Stefania NajsarekMieszkanka Gdańska i równocześnie wielka propagatorka historii i wiedzy o jego współczesności Ewa Kowalska, zaproponowała odwiedzenie sąsiadującej z Żurawiem redakcji MM Trójmiasto, której obecnie szefuje laureatka konkursu Wiadomości24.pl na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego roku 2006 w głosowaniu internautów, nasza koleżanka Oliwia Piotrowska.

Po obejrzeniu biura, po którym oprowadził nas Łukasz Stafiej, ruszyliśmy ulicami Głównego Miasta. W tłumie mieszkańców, turystów, grajków ulicznych, mijając stragany ze wszelkim dobrem oferowanym przez kupców na trwającym od kilku dni Jarmarku Dominikańskim, dotarliśmy do ul. Piwnej. Tam w cieniu parasoli knajpki Cafe Balsam rozgościliśmy się na dłużej.Opowieści w Cafe Balsam / Fot. Stefania Najsarek

od prawej Ewa Kowalska, Maciej Lewandowski i autorka / Fot. Patryk SzczerbaCiekawi siebie, popijając chłodne trunki, opowiadaliśmy o sobie, o dziennikarstwie, o blaskach i cieniach współpracy z redakcją, o zdarzeniach jakich doświadczamy zdobywając materiały do publikacji, a także wspominaliśmy poznane na naszym portalu koleżanki i kolegów.

W miłej i serdecznej, wypełnionej dobrym humorem atmosferze, godziny upływały tak niepostrzeżenie, że autorka tych słów ledwie zdążyła na ostatni autobus do domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że mnie to ominęło. Jakoś zupełnie nie dotarła do mnie informacja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
Ja mam blisko, a też nie pojechałam, panie Aleksandrze.
Proszę zatem się nie smucić i nie zamyślać...
;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+)
Szkoda, że do Gdańska mam tak daleko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatem do zobaczenia, za rok w najgorszym wypadku :) Dziękuję za spotkanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.