Facebook Google+ Twitter

"Doba dla kultury", czyli jak to się robi w Tarnowie

Co znajduje się po drugiej stronie teatralnej kurtyny? Jak powstają audycje radiowe? Gdzie żył i tworzył słynny polski kompozytor Ignacy Jan Paderewski? Na te i na wiele innych pytań znajdziesz wkrótce odpowiedź w Tarnowie. Właśnie tam świat artystyczny będzie można poznać od środka.

 / Fot. UM TarnówNie lada gratką dla miłośników zarówno wysokiej, jak i masowej kultury, będzie niezwykłe przedsięwzięcie organizowane przez tarnowski magistrat w ramach Światowego Dnia Rozwoju Kultury.

"Doba dla kultury", jak podkreślają pomysłodawcy projektu, to nowatorska idea, która pozwoli w ciągu 24 godzin poznać artystyczny świat od środka - zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne dla zwykłych śmiertelników, spotkać wybitnych artystów, poznać tajniki ich pracy oraz odkryć sekrety działalności instytucji kulturalnych.

Program imprezy, która rozpocznie się 31 maja i potrwa nieprzerwanie przez kolejne 24 godziny, zapowiada się niezwykle ciekawie. Drzwi dla wszystkich zainteresowanych otworzy w tych dniach m.in. tarnowski oddział rozgłośni radiowej RDN Małopolska, gdzie zobaczyć będzie można wóz transmisyjny, przekonać się jak powstają audycje radiowe, a nawet wziąć w jednej z nich udział.

Dla miłośników dużego ekranu przewidziano zwiedzanie kina. Jednak zamiast filmu, kinomaniacy obejrzą w ramach "Doby dla kultury" kabiny projekcyjne kina Marzenie oraz kina Millenium, a także poznają ich historię.

Przez całą dobę otwarty będzie także dworek słynnego polskiego kompozytora, działacza społecznego i politycznego - Ignacego Jana Paderewskiego w podtarnowskiej Kąśnej Dolnej.

Zobacz program na kolejnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.