Facebook Google+ Twitter

Dobiega końca budowa przeprawy na Odrze we Wrocławiu

W zapowiedziach budowlańców padało wiele terminów oddania przeprawy stawianej na czas remontu mostu Szczytnickiego. Najpierw wrzesień, później październik, następnie początek listopada. Dziś przeprawa jest już prawie skończona.

Wrocław korzysta z pieniędzy Unii Europejskiej i chce je jak najlepiej wykożytać. Fot. Mariusz LehmannWe Wrocławiu aktualnie przeprowadzanych jest kilkanaście dużych projektów budowlanych. Większość z nich jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Miasto chce zrobić jak najwięcej w jak najszybszym czasie tak, aby nie stracić tych ważnych dla Wrocławia pieniędzy. Jednym z priorytetowych prac jest remont mostu Szczytnickiego, który łączy dwie duże ulice ul. Grunwaldzką oraz ul. Kochanowskiego. Niestety most jest już w opłakanym stanie. We Wrocławiu aktualnie rozpoczęte remonty blokują ruch w całym mieście, przyczyniając się do powstawania gigantycznych korków. By nie zamykać mostu i nie tworzyć kolejnych objazdów, Urząd Miasta zdecydował się na postawieniu tymczasowej przeprawy przez stare koryto Odry.


Drogowcy spieszą się jak mogą, aby przeprawa została otwarta jak najszybciej. Fot. Mariusz LehmannNa początku głównym powodem opóźnienia był stan zagrożenia powodziowego, który został ogłoszony w sierpniu. Uniemożliwiło to skutecznie rozpoczęcie budowy przeprawy, ponieważ, aby wbić ogromne pale podtrzymujące konstrukcje należało wpłynąć na Odrę barkami. Niestety było to niemożliwe, bo Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wstrzymał żeglugę. Miasto liczyło na to, że przed Wszystkimi Świętymi tymczasowy most uda się już otworzyć. Niestety tak się nie stało. ZDiK chciał, aby przeprawa została otwarta już 18 listopada, termin niestety znów się przedłuża, ponieważ MPWiK nie udało się jeszcze ukończyć budowy kolektora kanalizacyjnego, który idzie po drugiej stronie mostu. Być może już w ten weekend uda się skierować ruch na nowy tymczasowy most i korki w mieście znacznie się zmniejszą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

co do korków też tak sądzę. Po za tym most Szczytnicki będzie zamknięty ;-] Co do wyglądu moim zdanie również nie wygląda przekonująco

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się zastanawiam, czy ten "mostek" cokolwiek poprawi na Grunwaldzkiej. Jakoś mi się nie wydaje, rano tam są tak potężne korki, że dwa dodatkowe pasy nic nie poradzą :/ Nie mówiąc już o tym, że zwyczajnie będę się bała jeździć, nie wygląda stabilnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.